Formularz bez PHP - możliwe?

Witajcie,

Potrzebuje wstawić na swoją stronkę formularz do zamówienia pewnego produktu, lecz niestety nie mogę użyć języka PHP, gdyż serwer go nie obsługuje (posiadam stronę na GitHubie).

Jest możliwość stworzenia takiego formularza np.: w JavaScripcie? 

https://stackoverflow.com/questions/271171/sending-emails-with-javascript

Dzięki wielkie, spróbuje coś z tym pokombinować :wink:

 

EDIT: Jeżeli chce dodać więcej pól do formularza niż jedno jak to jest w przykładzie podanym na powyższej stronie to co muszę dodać w:

+ “&body=” + escape(document.getElementById(‘myText’).value)

?

To nie jest żaden formularz, tylko dynamiczne budowanie linku, który otworzy ci program pocztowy z pewnymi danymi już wypełnionymi (jak odbiorca i treść maila). Różnie to działa (w zależnosci od programu pocztowego), ale najczęściej wcale bo w 2016 większość osób nie instaluje w ogóle klienta poczty. 

 

Formularz robi się bardzo łatwo, bo za pomocą znacznika <form> w czystym HTML i nie potrzeba do tego PHP. Później jednak trzeba z tymi danymi coś zrobić i wtedy bez jakiejś technologii po stronie serwera WWW się nie obędzie. Czy będzie to PHP, ASP.NET, Ruby, Python, czy CGI nie ma znaczenia. Ale coś musi te dane odebrać i coś z nimi zrobić. Skoro możesz wstawić jedynie czysty HTML to parametr target w <form> może wskazywać na inny serwer, który już obsłuży żądanie POST.

 

Odpowiadając na postawione pytanie musisz dodać kolejne pola do treści maila na zasadzie:

+ "&body=" + escape(document.getElementById('pole1').value) + " " + escape(document.getElementById('pole2').value)

itd.

Właśnie doszedłem do tego, że to otwiera tylko klienta pocztowego (tego nie chce) a nie wysyła bezpośrednio przez moją stronę…

 

Znasz jakieś sprawdzone i darmowe miejsce gdzie mógłbym umieścić takowy skrypt PHP?

Azure? Na obsługę formularza darmowy plan spokojnie wystarczy. Jest bodaj ograniczenie do ok. 150 MB ruchu wychodzącego dziennie.

Robisz formularz na http://www.emailmeform.com/ i umieszczasz na stronie. Dane z niego przekazane są do emailmeform.com a oni Ci wysyłają maila. Chyba tak będzie najszybciej.

Co to za serwer bez php?