Formularz edytujący stronę

Chciałbym zrobić formularz który edytował by wybrane wartości strony.

  1. Wpisujemy w formularzu w:

Polu tekstowym1 wartość 123

Polu tekstowym2 wartosc 456

  1. Formularz edytuje strone name.php i “wkłada” zmienną1 (nasze 123) w kod:

$ZMIENNA1

  1. Formularz edytuje strone code.php i “wkłada” zmienną2 (nasze 456) w kod:

$ZMIENNA2

  1. Koniec

Bez autoryzacji czy zabezpieczeń. Da się coś takiego zrobić?

Da sie

Jeden z miliarda sposobów : (nie najbardziej optymalny, pisany na szybko z palca)

HTML

PHP (name.php)

start_session();

$zmienna1 = $_POST['123'];

$zmienna2 = $_POST['456'];

$_SESSION['zmienna2'] = $zmienna2;


echo '
$ZMIENNA1'

PHP code.php

start_session();


$zmienna2 = $_SESSION['zmienna2];


echo '
$ZMIENNA2';

nie chce mi działać, gdy wkleje te kody pokazuje sie ten kod a nie wykonuje żaden skrypt

a pokaż mi jak wygląda kod Twoich plików PHP ?

A masz w ogóle zainstalowany serwer php? Najprostszy, polski to webserv, obczaj.

A tak na marginesie, jeżeli chcesz edytować stronę za pomocą zmiennych PHP, czy niej lepiej zrobić plik konfiguracyjny, odczytać jego zawartość i wówczas przekierować do strony odpowiednie wartości zmiennych ? Albo ustawienia przechowywać w bazie MYSQL ? Przemyśl to

Nie znam się na php. To co mi podałeś to wkleiłem do plików.

Zabierasz się za programowanie w PHP, a nie znasz składni języka … ? Hmmm no cóż, też tak można …

Każdy plik PHP powinien zaczynać się od <?php i kończyć ?> = > dlatego wyświetla Ci się kod, bo interpreter PHP nie wie, że to ma być kod wykonywalny

zmienne łączymy za pomocą kropki, stringi łączymy za pomocą kropki, więc wyświetlając fragment kodu HTML musisz go połączyć ze zmienną PHP za pomocą kropki.

Nie rozumiem o co chodzi w łączeniu za pomocą kropki.

EDIT:

Troche sie pobawiłem z tym i mi sie udało. Niestety nie oto mi chodzi.

Wypełniam formularz > Strona się edytuje > Edytowaną stronę widzą wszyscy od tego momentu, nie tylko ja.

Czyli o co Ci chodzi ? Chciałeś kod edytujący stronę, no to masz. A niby kto ma widzieć ?