Formularz "interaktywny" w PDF


(arlid) #1

Witajcie. Nie wiem czy da się coś takiego wykonać. Chciałbym, by użytkownik mógł pobrać plik PDF, a w nim byłoby scoś na wzór formularza, który użytkownik by wypełniał. następnie klikał przycisk wyślij i dane z formularza byłyby wysyłane w postaci pliku (dobrze by było, gdyby to był plik PDF) na wskazany adres mailowy. Da się coś takiego wykonać?


(Kojot) #2

Cześć, możesz stworzyć coś takiego w OpenOffice. Tutaj znalazłem podobny temat: http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=65077

Jeśli chcesz takiego dokumenty tworzyć dynamicznie, to możesz skorzystać z Gem’a dla języka Ruby: https://github.com/hannesg/prawn-blank


(arlid) #3

Dzięki, poczytam. gdyby ktoś miał coś jeszcze t z chęcią się zapoznam.


(Drobok) #4

Ja bym zrobił po staremu (formularz w html / validacja w jquery / a obsługa / przerób w php). W efekcie użyszkodnik nie musiałby nic pobierać, mógłbyś go interaktywnie nakierować że coś ma źle, jakaś pomoc ect po kliknięciu w pole. A ty i tak miąłbyś swojego pdf’a :slight_smile:


(arlid) #5

Tak, ale czy ten PDF zostałby wysłany na maila? Co do HTML i walidacji jakoś dam radę, ale samo PHP i uzyskanie PDFa to już troszkę problem.


(Drobok) #6

PDF sam w sobie nie jest w stanie sam siebie wysłać na maila. Już prościej by ci było napisać sobie program do tego (w c++).

Co do samego php, masz od tego wręcz gotowce. http://www.jdstar.pl/zasoby,generowanie … fpdf_tcpdf


(pain3hp) #7

ale głupoty piszecie, oczywiście, że się da to zrobić z poziomu PHP, formularz na stronie zwyczajny… pdf może być albo na maila, albo do outputa w przeglądarce albo w tle na dysk… jak tylko chcesz, moge to wykonać za niewielką opłatą jeżeli chcesz.


(Drobok) #8

Najpierw przeczytaj temat, a potem na niego odpowiadaj :slight_smile: Z początku chodziło o sam pdf (więc względem niego się wypowiadamy), zaproponowałem php, bądź program w c++ (do ściągnięcia, zamiast samego pdf) jako alternatywę …


(arlid) #9

Dzięki za pomoc. Problem rozwiązany.