Formularz kontaktowy mail.php na stronie

Witam serdecznie. Mam na stronie formularz kontaktowy. Po załadowaniu na serwer wyskakuje komunikat, że wszystko jest ok, ale nie otrzymuję wiadomości.

Linijki na stronie wyglądają tak:

});


		$('#contactable').contactable(

        {

            subject: 'feedback URL:'+location.href,

            url: 'mail.php',

            name: 'Imię',

            email: 'E-mail',

            dropdownTitle: 'Temat:',

            dropdownOptions: ['Jest programowanie', 'Jest problem', 'Nie wysyła wiadomości', 'Blada dupa'],

            message : 'Treść',

            submit : 'Wyślij',

            recievedMsg : 'Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy jak najszybciej.',

            notRecievedMsg : 'Problem z wysłaniem wiadomości. Spróbuj ponownie.',

            disclaimer: '',

            hideOnSubmit: true

        });

Linijki w pliku mail.php wyglądają zaś tak:

<?php

	// Assign contact info

	$name = stripcslashes($_POST['name']);

	$emailAddr = stripcslashes($_POST['email']);

	$issue = stripcslashes($_POST['issue']);

	$comment = stripcslashes($_POST['message']);

	$subject = stripcslashes($_POST['subject']);	


	// Set headers

	$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";

	$headers .= 'Content-type: text/html; charset=iso-8859-1' . "\r\n";


	// Format message

	$contactMessage =  

	"

Imię: $name E-mail: $emailAddr Temat: $issue Wiadomość: $comment Wysłano z adresu IP: $_SERVER[REMOTE_ADDR] Host: $_SERVER[HTTP_HOST]
"; // Send and check the message status $response = (mail(‘soulerhh@gmail.com’, $subject, $contactMessage, $headers) ) ? “success” : “failure” ; $output = json_encode(array(“response” => $response)); header(‘content-type: application/json; charset=utf-8’); echo($output); ?>[/code]

Proszę Was o pomoc, bo już nie wiem co z tym kodem nie tak. Hosting to linuxpl.com. Funkcja mail jest włączona. Od strony serwera powinno wszystko działać.(chyba, że nie?).

Po stronie PHP wszystko działa poprawnie, wystarczy ręcznie wypełnić zmienne i uruchomić plik - zakładając oczywiście, że to cała treść w pliku. Uruchom skrypt w Firefox’ie z włączona wtyczką Firebug i zobacz w konsoli jakie dane są przesyłane przez jQuery i jak jest zwracana odpowiedź. Albo podaj linka do działającego przykładu to sam zerknę.

Nie wiem dlaczego, ale nagle zaczęło działać. Musiałem tylko jeszcze zmienić kodowanie żeby były polskie znaki. Dzięki za odpowiedź.

Miłego dzionka.

Zapomniałem o polskich znakach. Nagłówki nie załatwiają kwestii polskich liter w temacie maila. Zobacz tutaj:http://www.dobreprogramy.pl/slepciu/Polskie-znaki-w-temacie-maila-w-PHP,31033.html

Wystarczy charset=iso-8859-1 zmienić na charset=utf-8. To wszystko :slight_smile: Dziękówka slepciu. Mam nadzieję, że komuś pomogliśmy.

Ale własnie zmiana kodowania w nagłówkach wiadomości nie ma wpływu na kodowanie znaków w temacie maila, dlatego sama zmiana kodowania w $headers nie załatwia sprawy.