Formularz kontaktowy na www, który sam wyśle do mnie email

Witam chce stworzyć sobie formularz kontaktowy i jest ich dużo w necie, ale ja bym chciał taki co sam połączy się z moją pocztą i wyśle do mnie wiadomość.

Jak i czym to zrobić.

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 19:27

potrzebuje coś tego typu http://free4web.pl/1/0,Form2MailDescription.html

Ale tego na www nie czaje :frowning:

Jak umiesz php to pomocna będzie funkcja mail();

Google nie gryzie!

Pozdro

wiem o tym ale gdzie w normalnym języku dostanę taką instrukcję

Formularz w php , pewnie zrozumiesz więc daje gotowy skrypt.

<?php

// sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta

if (empty($_POST['submit'])) {

    // wyswietlamy formularz

    echo "

| Tresc wiadomosci | |
| Imie, nazwisko lub nick | |
| Adres e-mail | |
|   |   |

“; } // sprawdzamy, czy zmienne przeslane z formularza nie sa puste elseif (!empty($_POST[‘tresc’]) && !empty($_POST[‘imie’]) && !empty($_POST[‘email’])) { // jezeli powyzszy warunek jest spelniony tworzona jest wiadomosc // zmienna $message zawiera tresc wiadomosci $message = “Tresc wiadomosci:\n$_POST[tresc]\nWyslal: $_POST[imie]\ne-mail: $_POST[email]”; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “From: $_POST[imie] <$_POST[email]>”; // funkcja mail() za pomoca której wiadomosc zostanie wyslana @mail(“adres@domena.pl”,“Wiadomosc ze strony WWW”,”$message","$header") or die(‘Nie udalo sie wyslac wiadomosci’); // wyswietlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Wiadomosc zostala wyslana poprawnie!"; } // lub w przypadku nie wypelnienia formularza do konca else echo “Wypelnij wszystkie pola formularza!”; ?> [/code]

no dobra to skrypt php, a formularz na stronę w html jak zrobić pod ten skrypt

Przecież to jest skrypt razem z formularzem do wstawienia w html… masz tabelki itd.

Po prostu wklejasz ten kod, co dostałeś do pliku html, w którym chcesz mieć formularz kontaktowy.

To samo napisałem w poprzednim poście… 7 godzin wcześniej.

fakt, obaj piszecie to samo i obaj gadacie niezłe głupoty :wink:

zakładając standardową konfigurację serwera w plikach html nie jest parsowany php, więc wstawienie tego do htmla nie zda się na zbyt wiele…

No to wystarczy wstawić

<? include("plik.php"); ?>

, albo zmienić index.html na index.php.

Ciekawe co się uzyska wstawiając include do dokumenty html? :wink:

Aby ten formularz działał to trzeba spełnić kilka warunków :

  1. serwer musi obsługiwać php

  2. serwer ma włączoną opcje mail()

  3. zmienić rozszerzenie z .html/htm na .php

Stary wątek ale sprawa zawsze aktualna :).

Może więc autor dobrej rady - stealth, (sprytnego skryptu php) doda coś jeszcze?

Rzecz w tym, że obie informacje po wysłaniu bądź niewysłaniu (formularz niekompletny) powodują odświeżenie strony ale już bez formularza, gdyż zmienne POST nie sa puste. Efekt - żeby powtórnie wypełnić formularz trzeba całkowicie przeładować stronę. Jak to powinno być napisane by tego efektu nie było i po naciśnięciu “wyślij” bądź “wypełnij” formularz znów pojawiał się w treści strony?

Dla każdego input / textarea trzeba dodać:

value=\"".$_POST['name']".\"

, gdzie w name wpisujesz name danego taga :slight_smile:

Swoją droga stron na tabelach się już nie robi. Proponuję skorzystać z klasy phpmailer. Form postawić na div’ach, a przed wysłaniem normalnie w php, sprawdzać formy w jquery, oraz je tak wysyłać (tylko jeśli js wyłączone, korzystać z w/w metody). Swoją drogą i tak mnie pewnie nie rozumiesz, ale może komukolwiek się to przyda :slight_smile:

Dzięki. Sądzę, że przydałoby się jeszcze wiecej :slight_smile: - uzupełnienie kodu stealth’a o Twoją radę i opublikowanie tutaj całości. Bo - przyznaję - tego co radzisz w drugiej części na pewno nie dam rady zrobić. Z góry dzięki :).

Dodane 13.02.2012 (Pn) 20:42

Drobok, masz tu okazję pomóc konkretnie co najmniej jednej osobie (a nie komukolwiek).

I co z tym zrobisz? Wolisz pisać zaklęcia “tylko dla orłów” czy przyłożysz się dla jednego wróbla? :).

Nie nie, ja nie poganiam. Mam tylko nadzieję, że jesteś fachowcem, do tego życzliwym i uczynnym :).

Zdrówko.

http://www.tamitu.net

Dodane 15.02.2012 (Śr) 17:42

/…/

> Mam tylko nadzieję, że jesteś fachowcem, do tego życzliwym i uczynnym :).

> Zdrówko.

No cóż… nadzieja jest matką… :), a mylić sie jest rzeczą ludzką.

TAMiTU

www.tamitu.net