Formularz na stronie i resetowanie wartości

Witam wszystkich,

posiadam prosty formularz z checkbox’ami na stronie. Pytanie brzmi jak zresetować checkbox’y do ustawień “begatywnych” w chiwli gdy użytkownik cofnie się do strony z formularzem?

begatywnych ???

Dodane 23.04.2012 (Pn) 9:04

Jeżeli to literówka i chodziło n “negatywnych”, to może wyjasnij bo ja nie rozumiem co to jest ustawienie negatywne

Chodzi o to że mam w formularzu 4 checkboxy i jedno pole do wpisania danych. Chodzi o to, aby przy cosfnięciu wszystkie checkboxy ustawiły się na nie zaznaczone a pole tekstowe się wyczyściło

Formularz ma metodę (funkcję) reset(), która jest powiązana z przyciskiem Reset (input type=“reset”).

Czyli w kodzie HTML możesz dodać:

a w sekcji JavaScript taki kod:

function reset()

{

document.getElementById(‘id_formularza’).reset();

}

@Pablo_Wawa umiesz czytać?

To jest na to jakiś sposób czy nie ma?

nic nie trzeba robić aby tak było…

To może jeszcze dopowiem w takim razie 1 rzecz. Formularz wygląda tak:

Szerokość Ekranu (w pikselach): 




        Wysokosc Ekranu (w pikselach): 




        Ilość Elemenetów do wygenerowania: 




        Zasięg urządzeń (średnica w pikselach): 





        Generuj graf 




        Generuj zasieg sygnału 




        Generuj krawędzie 




        Generuj opóźnienia 



[/code]

Oczywiście jest też jquery zastosowane do tego. W domyśle wszystkie checkboxy są wyłączone z wyjątkiem pierwszego. Jak zaznacze pierwszy i wybiorę innego dodatkowo przesle mi dane. Ale jeśli cofne się po wysłaniu danych (teoretycznie) wszystkie checkbosy są wyłączone. I tutaj problem, rzeczywiście są one wyłączone, ale są one jednocześnie zaznaczone, przez co formularz wysyła mi dane których nie powinien wysłać. Jak rozwiązać ten problem?