Formularz na stronie www

Witam

Mam taki oto problem. Mam na stronie zrobionej w HTMLu zrobiony taki formularz:

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość [/code] który jak widać formularz jest wysyłany plikiem mail.php. Zawartość tego pliku jest taka:

[code]<?PHP $to = ‘xxxxx@xxxxxxx.xxx’; $subject = $_POST[‘subject’]; $message = $_POST[‘message’]; $headers = 'From: ’ . $_POST[‘email’] . “\r\n” . ‘Content-type: text/html; charset=utf-8’; mail($to, $subject, $message, $headers); header( ‘Location: http://www…/index.html’ ); ?>

I wszytko działa ale… jak widać po zawartości pliku mail.php, wysyłana jest wiadomość zawierająca adres email, temat wiadomości i jej zawartość. polecenie header po wysłaniu cofa mnie do formularza i tak ma być.

Próbowałem zmusić by wysyłało także imię i nazwisko z formularza oraz numer telefonu, ale nie wiem jak to zrobić.

Czy jest możliwość aby dopisać do pliku mail.php coś by po wysłaniu wiadomości w jej treści znalazła się zawartość: imię i nazwisko, nr telefonu i treść wiadomości z pola textarea (czyli message)? Czy można wymusić by wyświetlało to w osobnych linach?

Mam nadzieję że jasno opisałem mój problem. Zastanawiam się czy można by dorobić też jakiegoś popupa z informację “Wiadomość została wysłana pomyślnie”. Ostatecznie dodam do skryptu wysłanie kopii wiadomości do nadawcy.

Dodaj linijkę:

$name = $_POST[‘name’];

i do mail dorzuć jeszcze $name.

Z telefonem musze jeszcze pokombinować… :wink:

No właśnie to mi nie chodzi. Chciałem to przerzucić do message.

Ja to w ogóle zrobiłem tak…:

<?php = $_POST['name']; //zapisuje imię nadawcy$email = $_POST['email']; ///zapisuje adres nadawcy$message = $_POST['subject']; //zapisuje wiadomoć$formcontent="Od: \n Imię i nazwisko: $name \n Adres email: $email \n \n Wiadomosć: \n $message";$recipient = "twoj@email.pl";$subject = $_POST['subject']; //zapisuje temat$mailheader = "Od: $email \r\n";mail($recipient, $subject, $formcontent, $mailheader) or die("Error!");echo "Dziękujemy za przesłanie opinii! Zostaniesz przekierowany za 5s";header("Refresh: 5; URL=adresstrony.com"); [/code]



Tylko ze taki formularz najlepiej umieścić za pomocą iframe , a nie w stronie, albo include...

Bo wtedy nie odświeża sie cała strona, tylko sam formularz.. ;)

Witam

Dziękuję za wszytko. Formularz śmiga aż miło.

<?PHP

$to = 'xxxxx@hotmail.com';

$subject = $_POST['subject'];

$message = 'Imię i nazwisko: ' . $_POST['name'] . "
\n" . 'Numer telefonu: ' . $_POST['phone'] . "
\n" . 'Adres email: ' . $_POST['email'] . "

\n" . $_POST['message'];

$headers = 'From: ' . $_POST['name'] . ' < ' . $_POST['email'] . "\r\n" . 'Reply-To: ' . $_POST['email'] . "\r\n" . 'Content-type: text/html; charset=utf-8';


mail($to, $subject, $message, $headers);


header( 'Location: http://www.xxxxx.xx/index.htm' ); 


?>[/code]

Raz jeszcze dziękuję.