Formularz odnoszący do innego formularza?

Witam w pewnej sekcji mojej strony nie mogę korzystać z php a chciał bym wgrać w nią wyszukiwarkę…

Czy dało by rade napisać formularz odnoszący się do innego formularza ??

To jak tak zrobione, że jak wpiszesz dane w tym drugim formularzu to on odnoś cie do strony z wynikami chciał bym aby z pierwszego formularza korzystającego (z) drugiego od razu odnosiło do strony z wynikami.

A więc wystarczy je jakoś połączyć tylko jak. To ma tak działać, że po wpisaniu czegoś w pierwszy formularz przeglądarka go traktuje jak ten drugi umieszczony w innym pliku u odnosi do strony z wynikami…

PS. przepraszam za zamieszanie w tekście…

Przecież od tego jest atrybut „action” dla elementu „form”.

NIE chodzi tylko o to aby formularz przeniósł kogoś na określoną stronę, tylko o to aby wyświetlił tam jeszcze wyniki wyszukiwania…

Patrz odpowiedź wyżej :slight_smile:

np. dla Google wystarczy taki formularz:

U mnie to trochę inaczej działa, zrobiłem tak jak radziliście i nie ma żadnych wyników…

Oto przykładowa podstrona wpiszcie coś w wyszukiwarkę (na górze po prawej)

http://www.gametronik.pl/zap.php?art=dragon_age_2

Sprawdź czy dane z formularza są poprawnie przekazywane do skryptu. Błąd może polegać na wysyłaniu “pustych danych” do skryptu, bądź on sam jest źle napisany.

Okej poradziłem sobie, dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Wystarczyło zobaczyć na formularz docelowy, co ma w action i jakie w nim występują pola …i powtórzyć to w formularzu źródłowym.

A tu w jednym GET, w drugim POST, inny action etc. no i dlaczego nie działa?

To dobrze, że sobie poradziłeś.

Ale problemu by nie było, gdybyś przykładał większą uwagę do kodu - o czym już kiedyś Ci wspominałem.