Formularz PHP jak zapisać w nim dane?

Klikam w 1 input to wypisuje 1. Gdy kliknę w 2 input ma wypisać 2 i nie kasować 1.

więcej informacji?

Jak kliknę na $_POST[‘cos’], wypisze mi 2. Później klikam na $_POST[‘cos2’] to mi wypisze 3. Tylko, że gdy kliknę na $_POST[‘cos2’] to mi kasuje pierwszą zmienną.

PO prostu to ma byc kalkualtor.

 

input type = ‘submit’ value=‘1’ name=‘1’

input type =‘submit ’ value=’+’ name=’+’

 

Jak klikne w 1 to ma mi wypisac jedynke i po odsiwezeniu ma mi tej jedynki nie kasowac

jak klikne w plusa to ma wypisac plusa i tyle.

Jak zapisać zmienną w formularzu ? Zrób input type hidden :wink:

PS, nie wiem czy ci przejdzie name z cyfrą, nie jestem na bieżąco z PHP

PS2, jak chcesz zrobić kalkulator to pisz w JS 

Mam 1. zmienną i jak kliknę na 2. zmienną, to ta 1. zmienna ma zostać bez zmian, a nie się ukrywa.

 

if($_POST[‘xx’]){

 echo $_POST[‘xx’];

}

 

if($_POST[‘yy’]){

 echo $_POST[‘yy’] ;

}

 

Po kliknięciu na yy zmienną zmienna x ma zostać, a nie się kasuje po odświeżeniu . Jak to zrobić?

 

Pewnie powinieneś skorzystać ze zmiennych $_SESSION :slight_smile:

$_SESSION[‘x’] = $_POST[‘x’]

 

Skorzystałem z $_SESSION. Klikam na input 1 napisze mi 20. klikam na imput 2 napisze mi 50 i zostawic wartosc 20 , a nie ja usuwac ja kto zrboic / ??

Zacznij od napisania gdzie i w jaki sposób wyświetlasz klikniętą wartość.

Zacznijmy od tego, że formularze html nie służą do zapisywania i przechowywania danych.

Pytanie - na pewno masz na myśli pola typu input?  Czy raczej checkboxy, które początkującym mogą sprawić pewien problem? :slight_smile:

 

Jeśli dane wprowadzasz do dwóch pól typu input, to po prostu nadaj im inny atrybut name, np “liczba1” i “liczba2”. Wtedy, po stronie skryptu php (czy czego tam używasz),  po odebraniu requesta w GECIE/POSCIE otrzymasz tablicę asocjacyjną zawierającą identyfikatory “liczba1” i “liczba2” wraz z ich wartościami.

 

Jeśli dane wprowadzasz za pomocą checkboxów to wszystkim nadaj taką samą nazwę + nawiasy kwadratowe, np “liczby[]”.

Powinno być ok, chyba że nie zrozumiałem o czym rozmawiasz.