Formularz php

(Kempna) #1

witam,

chciałabym na stronce zamieścić formularz kontaktowy aby ktoś mógł wysyłać do mnie zapytanie dotyczące produktów.

Kod wygląda tak:

no i w momencie kiedy uzupełnię formularz na stronie i klikam wyślij otwiera mi się okno z kodem pliku wyslij.php ;/

może ktoś mi napisać gdzie mam błąd..?

pozdrawiam.

| Imię i Nazwisko: | |
| Adres e-mail nadawcy: | |
| Temat: | |
| Treść: | |
|   |

|

jest to w pliku .html pod nazwa form_kont kod drugiego pliku o nazwie wyslij.php:
[code]<?php if (!nick || !mail || !temat || !tresc) { echo "Nie uzupełniłeś wszystkich rubryk."; exit; } $wiadomosc = "Imie: ".$_POST['nick']." e- mail: ".$_POST['mail']." Tresc: ".$_POST['tresc']." "; $tematyka = "Nazwa twojej strony - ".$temat; mail ("twojmail@gmail.com", $tematyka, $wiadomosc ); echo "Dziêkujemy za wysłanie do nas wiadomości,"; echo "
- o treści: "; echo "Twoje imię:
".$nick.""; echo "Temat: ".$temat.""; echo "Twój adres e-mail: ".$mail.""; echo "Treść: ".$tresc.""; ?>

(struart) #2

Znaczy, że na serwerze nie ma zainstalowanego php.

(Kempna) #3

tzn? jak mam go zainstalować?

chodzi o takie coś jak xamp?

(struart) #4

Tak jeżeli odpalasz to na swoim komputerze lokalnie to musisz mieć na kompie serwer www+php najprościej użyć do tego pakietów jak na przykład xampp, webserv....

Do skryptów PHP po stronie serwera musi być interpreter języka PHP zainstalowany dlatego masz kod zamiast wyniku.

(Kempna) #5

ok, ok.

już to instaluje. a powiedz mi proszę jeszcze ten plik php mam mieć tam gdzie reszta plików strony w jednym folderze czy mam to przekopiować gdzieś do xamppa jak dobrze pamiętam do folderu o nazwie htdocs?

czy też całą stronę tam??

(struart) #6

Wszystko do XAMPPA html + php wszystko do htdocs

(Kempna) #7

zainstalowany, wszystkie pliki wrzucone a nadal wyświetla mi kod..

(adpawl) #8

A pliki ładujesz przez localhost albo 127.0.0.1?

(struart) #9

Jak wchodzisz na swoją stronę? Klikasz dwa razy na html ? Jeżeli tak to źle robisz.

Otwórz przeglądarkę i wpisz localhost i enter otworzy Ci stronę z folderu xamppa i PHP będzie wtedy działać.

LE: Kolega mnie ubiegł :smiley:

(Kempna) #10

no dwa razy na index.html ale z folderu w xamppie..

jak wpisuję localhost albo 127.0.0.1 to nie wyświetlają mi się pliki do uruchomienia, które są w htdocs tylko pomarańczowa strona xampp for windows..

(struart) #11
localhost/nazwa_twojego_pliku.html

Lub jeżeli twój plik nazywa się index.html, a w folderze jest jeszcze plik index.php(pewnie domyślnie instalowany z xamppem) to plik index.php usuń/przenieś w inne miejsce wtedy xampp zacznie twój plik odczytywać jako główny.

(Kempna) #12

ok, usunęłam to co było w htdocs jako index.php oraz index.htm i teraz po wypełnieniu formularza i wciśnięciu przycisku wyślij wyświetla się takie coś

o treści:

"; echo "Twoje imię: ".$nick."

"; echo "Temat: ".$temat."

"; echo "Twój adres e-mail: ".$mail."

"; echo "Treść: ".$tresc."

"; ?>

:frowning:

(struart) #13

Sprawdziłem twój kod u siebie nie działał ponieważ przy wyświetlaniu odnosisz się do zmiennych $mail,$tresc.... których nie ma. Zamiast nich odnieś się do $_POST['tresc'] itd i działa nie ma błędów i mail został wysłany:

Dziękujemy za wysłanie do nas wiadomości,

o treści:

Twoje imię: Tester DP

Temat: Jedziemy

Twój adres e-mail: tescik@qq.lol

Treść: Wesoły tekst

Dodatkowo zamiast /> na końcu daj wtedy nie będzie tych wcięć i każde info będzie od nowej linii.

echo "Dziękujemy za wysłanie do nas wiadomości,"; 

echo "
  • o treści: "; echo "Twoje imię:
    ".$_POST['nick'].""; echo "Temat: ".$_POST['temat'].""; echo "Twój adres e-mail: ".$_POST['mail'].""; echo "Treść: ".$_POST['tresc'].""; [/code]