Formularz pod wyszukiwarkę

Witam

Mam spory problem związany z moim portalem. Chodzi tu o wyszukiwarkę nie mogę jej wczytać na kilka podstron z różnych przyczyn. Zastanawiam się czy jest taka możliwość stworzenia pola wyglądającego jak wyszukiwarka nawiązującego do wyszukiwarki umieszczonej na innej stronie…

W pigułce chodzi o to, że chce stworzyć pole które będzie wpisywało dane do przeglądarki a następnie przenosiło na stronę z wynikami ??

Czy to możliwe i w jaki sposób ??

Napisz jeszcze raz co chcesz osiągnąć bo czytając 2 razy twojego posta i tak nie jestem pewien o co chodzi…

jesli dysponujesz php to nawet jest to wskazane. Wstawisz formularz z atrybutem ‘action’ ustawionym na strone ze skryptem przeszukującym, ktory pobierze zapytanie przez GET albo POST i wygeneruje strone z wynikami. Właściwie jak to inaczej chciałeś zrobić? Można poprzez np Ajax wyswietlić wyniki natychmiast bez przeładowania na dowolnej podstronie w wyznaczonym miejscu, ale chyba nie takie rozwiązanie próbujesz zastąpić (tym bardziej ze jest to bardziej rozbudowana wersja tego z php)?