Formularz - podstawy

Witam , mam problem bo calkowicie nie rozumiem jezyka php . Pracuje tylko w HTML , mam problem bo ponizej pisze prawidlowa cala struktura formularza . Nie wiem jak ja zawrzeć na stronie , tak aby kazdy mogl wyslac to co moze na moj adres e-mail . Szukalem po innych forach i stronach internetowych , ale na tym jest wiecej madrych osob :smiley: . Wiec chcialbym aby ktos napisal mi krok po kroku co mam zrobic aby ankieta dzialala i byla umieszczona na stronie lub podstronie .

<?php

if (count($_POST))

{

	////////// USTAWIENIA //////////

	$email = 'adres e-mail gdzie wysłać formularz';	// Adres e-mail adresata

	$subject = 'temat';	// Temat listu

	$message = 'Dziękujemy za wysłanie formularza';	// Komunikat

	$error = 'Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza';	// Komunikat błędu

	$charset = 'iso-8859-2';	// Strona kodowa

	//////////////////////////////


	$head =

		"MIME-Version: 1.0\r\n" .

		"Content-Type: text/plain; charset=$charset\r\n" .

		"Content-Transfer-Encoding: 8bit";

	$body = '';

	foreach ($_POST as $name => $value)

	{

		if (is_array($value))

		{

			for ($i = 0; $i < count($value); $i++)

			{

				$body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value[$i]) : $value[$i]) . "\r\n";

			}

		}

		else $body .= "$name=" . (get_magic_quotes_gpc() ? stripslashes($value) : $value) . "\r\n";

	}

	echo mail($email, "=?$charset?B?" . base64_encode($subject) . "?=", $body, $head) ? $message : $error;

}

else

{

?>



Tutaj umieść wszystkie pola formularza



<?php

}

?>

Umieszczasz swoje dane tam gdzie masz komentarze do tego (na samej górze), a potem robisz se guziczki do ankiety http://www.kurshtml.boo.pl/html/pole_wy … larze.html

W miejscu w którym masz “Tutaj umieść wszystkie pola formularza”. A co do umieszczenia, wklej to po prostu tam gdzie ma być ankieta, i ew zmień rozszerzenie pliku z html na php (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś)