Formularz.. problem z wysłaniem

Witam

Mam taki kod php i chciałbym zeby jak ktoś wypełni ten formularzy przychodził do mnie mail z tymi danymi… Jak to zrobić?

I czy mógłby mi to ktoś wykonać?

Będę wdzięczny.

Z góry dzięki.

Musisz stworzyć plik, do którego odwołuje się formularz w action. U Ciebie nazywa się flashform.php.

Po kliknięciu wyślij formularz odsyła wszystkie pola, które stworzyłeś właśnie do tego pliku.

Pokaże Ci to na przykładzie:

HTML:

Treść maila

Masz tutaj 3 pola: tytul, mail, tresc; I dla tego przykładu kod wysyłania w php musi wyglądać następująco: PHP:

<?php

	$tytul = $_POST["tytul"];

	$mail = $_POST["mail"];

	$tresc = $_POST["tresc"];


	$tytul = HTMLSpecialChars($tytul);

	$tresc = HTMLSpecialChars($tresc);

	$mail = HTMLSpecialChars($mail);


	$formsend = mail("Mail na który chcesz wyslac", "$tytul", "$tresc");

?>

To tak bardzo przykładowo. Na podstawie tego co Ci napisałem, jak się zastanowisz to powinno Ci się udać :wink:

I zmień wklejenie kodu z [quote][/quote] na , bądź usuń i wklej np. na wklej.org

Dzięki. Nawet rozumiem to… Tylko podałeś przykład na tekst. Co ajk to zrobić z type"radio" tzn. z polami do wyboru?

Jak ktoś wybierze np rodzaj schodów 1 to żebym w mailu dostał:

Rodzaj schodów: 1

itd.

Z tekstem myśle że nie będę miał problemów tylko podpowiedz mi jak z tym polami do wyboru.

Z góry dzieki.

//edit: Dzięki. Spróbuje to zrobić.

HTML:

1

2

3

i po przesłaniu jak weźmiesz $_POST[“schody”] to masz wartość (value)tego co osoba zaznaczyła :wink: I w treści możesz również wpisywać własne teksty tzn.:

$schody = $_POST["schody"];

$formsend = mail("mail", "$tytul", "$tresc\n\nSchody: $schody");

Gdzie \n - to new line (znak nowej linii) :wink:

Udało mi się to zrobić :smiley: Jednak mam problem z polskimi znakami… Jak ustawić polskie znaki w wiadomości emial?

Dodane 11.10.2009 (N) 10:00

Chciałbym też wiedzieć jak wstawiać znaczniki html do wiadomości i żeby działały.

<?php

    $headers = "MIME-Version: 1.0\n"; 

    $headers .= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\n";

    $headers .= "Content-Transfer-Encoding: quoted-printable\n";

    $headers .= "From: twoj mail\n";

?>

Pisze to na “sucho”, więc nie daje gwarancji na to, że działa :wink: Jak dodasz ten header do tego co juz napisałeś, to do tej fukncji mail() (którą Ci opisałem wyżej) musisz dodać po przecinku to headres;

$formsend = mail("mail", "$tytul", "$tresc\n\nSchody: $schody", $headers);

Co do drugiej sprawy, to nigdy tego nie potrzebowałem, ale może wystarczy zwykłe “echo” z php :wink:

ex.

echo 'to jest pogrubiony tekst

Sprawdź :wink:

Dzięki. Udało mi się to zrobić.

Pozdrawiam