Formularz umieszczający dane w pliku txt


(Kloc221) #1

Witam

Szukam metody na połączanie okienka formularza formularza z plikiem txt. Chce tak zrobić, że jest jedno okno wpisujemy coś dajemy wyślij i to się zapasuje w pliku txt każdy wpis w osobnej linni.. Jak takie coś zrobić ??


(TheUsh) #2

Poczytaj trochę o php, obsłudze formularzy w nim oraz zapisie do pliku :wink:

http://programowanie.celary.net/folmularze_w_php.html

http://www.programuj.com/artykuly/www/plikiphp.php


(Miroslaw2812) #3

Formularz w HTML:

Imię:

Nazwisko:

[/code] Plik przetworz_form.php:
[code] <?php $imie=$_POST['imie']; $nazwisko=$_POST['nazwisko']; $openFile=fopen("C:/sciezka/do/pliku/plik.txt", "a+b"); $ciagZnakow=$nazwisko."\t".$imie."\n"; if(fwrite($openFile, $ciagZnakow)) echo "Udało się zapisać dane w pliku."; else "Nie udana próba zapisu danych w pliku!"; fclose($openFile); ?>

Pliki z formularzem, skryptem przetwarzającym dane i plik, w którym są zapisywane dane musi być w tym przykładzie w tym samym folderze. W funkcji fopen podaj swoją ścieżkę do pliku.

Formularz wysyła dane do pliku przetworz_form.php znajdującego się w tym samym folderze co plik formularza. $imie=$_POST['imie']; taki zapis przejmuje dane z pól tekstowych i zmienia na zmienne. Następnie zastosowana jest funkcja fopen otwierająca plik podany w ścieżce. Poczytaj dokładnie o tej funkcji http://pl.php.net/manual/pl/function.fopen.php. Dane zapisywane są do pojedynczego ciągu znaków $ciagZnakow, ten ciąg jest następnie zapisywany za pomocą funkcji fwrite http://pl.php.net/manual/pl/function.fwrite.php do pliku wyjściowego. Od razu zastosowałem instrukcję warunkową, która powie Ci czy zapis się udał czy wystąpił jakiś błąd. Funkcja fclose http://pl.php.net/manual/pl/function.fclose.php zamyka plik.

"\n" -> znak przejścia do nowej linii, "\t" -> znak tabulatora.


(Anddezr+Dobreprogramy Pl) #4

@miroslaw2812 na forum jesteś nowy więc tak na przyszłość, nie dawaj gotowców. O to w tym wszystkim chodzi, żeby naprowadzić, a ten kto ma problem niech sam go rozwiąże, zamiast czekać na gotowe. TheUsh podał wystarczająco dużo informacji. Lenistwo trzeba tępić.


(TheUsh) #5

Dziękuję za słowa poparcia. Sam lepiej bym tego nie ujął :slight_smile: