Formularz w PDF

Proszę o pomoc !

Jaki program jest do stosowania w celu wypełnienia ściągniętego formularza w systemie PDF oraz w systemie Word .

Nie mogę sobie z tym poradzić.

Z góry dziękuję

Nie do konca rozumiem o co dokladnie Ci chodzi… Ale jesli jest to formularz, ktory nalezy wypelnic w pdf-ie i w tym formacie zachowac to powinienes moc to zrobic w Adobe Acrobat Reader uzywajac Raczki ( Hand ) do wskazania pol do wypelnienia. A z word-em… :? nie rozumiem w czym problem… Po prostu wpisz co trzeba.

Kris 85!

Dzięki za odpowiedż!

Jest to formularz w PDF,który należy wypełnic ,ale ponieważ jestem

początkujący w tym , nie za bardzo wiem czym się posłużyc i nie znajduję

Rączki o której piszesz. Mam Adobe Reader 8.Natomiast przy Wordzie pomimo różnych działan myszką , nic nie mogę wpisac w formularz.

Gdybyś mi mógł wyjaśnić ten problem jak laikowi,byłbym wdzęczny.

Jesli chodzi o word-a to nie widzac o co chodzi nie pomoge Ci… W Readerze na pasku zadan jest przycisk, ktory wyglada jak “Dlon” = Raczka… Uzywasz jej i klikasz na miejsce ktore chcesz wypelnic. Jesli jest to formularz, ktory uzupelnia sie w pliku pdf to np ramka gdzie chcesz wpisac powinna sie zaznaczyc i powinienes moc cos wpisac. Ale moze poprostu w pliku worda - pdf-a masz wrzucony np zeskanowany formularz i nie da sie do niego nic dodac i mozna tylko wydrukowac…

Kris85!

Wygląda na to , iż jest to przypadek w którym pomimo używania “rączki”

nic się nie wpisuje.

Serdeczne dzięki.