Formularz www

Witam, mam do zrobienia formularz www do zamawiania pizzy,

mam taki pomysl:

w tabeli mam kilka rodzaji pizzy ,

w formularzu klient najpierw zaznacza jaki chce rozmiar, pojawia sie nastepne okno jaki rodzaj pizzy, nastepnie dodatki, i sos

i na koniec wyskakuje cena.

w formularzu polem bez ktorego nie mozna go wyslac jest telefon komorkowy

i wyslanie formularza na podany e- mail

moze mi ktos pomoc? jestem ciemny w tym temacie ;(

nie wiem co i jak … od podstaw ;/

Jak masz pomysł to go pokaż przynajmniej jak w gołym HTMLu go zrobiłeś.

A już tutaj taki formularz to robienia pizzy był tutaj raz na forum.

to wszystko jest bardzo proste. Wystarczy ci PHP i baza mysql, sprawdz funkcje mail() ktora wyslesz maila

pole wymagane sprawdzisz poprostu ifem, mozesz przepuscic przez trim();

dane z formularza odbierasz z tablic $_POST[‘nazwa_pola’]; lub $_GET[‘nazwa_pola’]; w zaleznosci od metody przesyłu danych. Napisz cos wiecej na czym stoisz bo nie wiadomo z jakiego punktu widzenia ci pomagać

Panowie, stoje gleboko … nie mam nic,

mam zrobiona tabelke w htmlu tylko z rozmiarami, cenami, i rodzajami pizzy

chcialbym zrobic jakas mozliwosc zrobienia jakiejs formy wyboru i zamowienia pizzy.

musze to zrobic na zaliczenie ;/

mam czas do maja .

jak wczesniej wspominalem jakis formularz:

najpierw wybieram rozmiar, wyskakuje nastepna tabelka z rodzajem pizzy, pozniehj z sosem, itp … :slight_smile:

z php raczej nic nie umiem :frowning: htm robie powolutku … moze mi ktos pomoc ??

phpacademy

Dużo czasu żeby się nauczyć. Nie licz na to że ktoś Ci pomoże (a raczej zrobi za Ciebie zadanie domowe, które pewnei było zapowiedziane w styczniu/lutym nie tylko dla Ciebie). Zgłoś się za tydzień o pomoc.

a nie ma czegos w jezyku polskim ? :stuck_out_tongue:

a moze macie pomysl zeby inaczej rozwiazac w prosty sposob forme zamawiania pizzy?

i nie licze na to ze ktos mi to zrobi, tylko prosze kogos o wytlumaczenie co i jak. zebym sam umial;)

Ale jak ktoś ci ma to wytłumaczyć jak ty NIC z tego nie wiesz ? :stuck_out_tongue:

No ale od tego jest masa nauczycieli, kursów bezpłatnych a nawet płatnych, po których się jakiś papier otrzymuje.

Z języka polskiego to polecam cokolwiek od Heliona co dotyczy podstaw PHP, na bank będą ww. rzeczy.

A po polsku znajdziesz również co tutaj, nie ma sensu żebyśmy kopiowali internet na forum.

php.net

ehhh … spoko moze cos kiedys zrobie ;/