Formularz + wysyłanie IP wypełniającego

Posiadam taki formularz rejestracyjny na moim www:

imię, nazwisko: 


nick:* 


hasło:* 


email:* 


gg: 


Podaj swój wiek: 
0-10
10-15
15-20
ponad 20



Podaj swoj± płeć: kobieta mężczyzna


Co s±dzisz o mojej stronie? 

Chciałbym, aby oprócz tych danych wysyłany był do mnie adres ip osoby wypełniającej. A dlaczego…po prostu dla pewnej dyscypliny :wink: Z góry dzięki za pomoc :wink:

dodaj cos w stylu

">

lisiujaw proszę kody obejmować znacznikami. Popraw posta.

Ja to mam napisane w HTML`u

W HTML-u nie możesz pobrać adresu IP.

To udało mi się zauważyć ale jakoś nie brałem pod uwagę, że nie będziesz chciał używać php. Innej opcji po za podana wyżej raczej nie ma. A tak właściwie to co Ci szkodzi dolepić tam ten kawałek php?

Rebuplika na obsługuje php, z tym że nie mam pojęcia jak formularz może działać bez php.

Może działać(action=“mailto:adres@email.pl”). Ale rejestracja bez PHP? Nie możliwe…

Załóż sobie konto na ovh :mrgreen:

Chyba sobie zrobie konto jednak na ovh i zrobie okienko rejestracji w PHP :wink: Ja mam zrobioną rejestracje teraz na podstawie wysyłania do mnie emalia a ja wprowadzam dane na serwer :wink:

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 14:37

Jednak nie musze zakładać dodatkowego konta :wink: Mój serwer obsługuje formularze php :wink: Mogłem wcześniej pomyśleć :smiley: Dzięki wszystkim za pomoc :wink: Jak by ktoś chciał gotowy skrypt formularza to go podaje :wink: :

<?php

// sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta

if (empty($_POST['submit'])) {

    // wyświetlamy formularz

    echo "

| Treść wiadomości | |
| Imię, nazwisko lub nick | |
| Adres e-mail | |
|   |   |

“; } // sprawdzamy, czy zmienne przesłane z formularza nie są puste elseif (!empty($_POST[‘tresc’]) && !empty($_POST[‘imie’]) && !empty($_POST[‘email’])) { // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość // zmienna $message zawiera treść wiadomości $message = “Treść wiadomości:\n$_POST[tresc]\nWysłał: $_POST[imie]\ne-mail: $_POST[email]”; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “From: $_POST[imie] <$_POST[email]>”; // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana @mail(“lisiujaw@interia.pl”,“Wiadomosc ze strony WWW”,”$message","$header") or die(‘Nie udało się wysłać wiadomości’); // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Wiadomość została wysłana poprawnie!"; } // lub w przypadku nie wypełnienia formularza do końca else echo “Wypełnij wszystkie pola formularza!”; ?> [/code] [color=darkblue][size=75]Złączono Posta: 12.04.2007 (Czw) 17:39[/size][/color] Niestety coś nie działa… Kod wygląda tak :

[code]<?php // sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta if (empty($_POST[‘submit’])) { // wyświetlamy formularz echo "

| Treść wiadomości | |
| Imię, nazwisko lub nick | |
| Adres e-mail | |
|   |   |

“; } // sprawdzamy, czy zmienne przesłane z formularza nie są puste elseif (!empty($_POST[‘tresc’]) && !empty($_POST[‘imie’]) && !empty($_POST[‘email’])) { // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość // zmienna $message zawiera treść wiadomości $message = “Treść wiadomości:\n$_POST[tresc]\nWysłał: $_POST[imie]\ne-mail: $_POST[email]”; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “From: $_POST[imie] <$_POST[email]>”; // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana @mail(“lisiujaw@interia.pl”,“Wiadomosc ze strony WWW”,”$message","$header") or die(‘Nie udało się wysłać wiadomości’); // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Wiadomość została wysłana poprawnie!"; } // lub w przypadku nie wypełnienia formularza do końca else echo “Wypełnij wszystkie pola formularza!”; ?>

Dostaje błąd:

Tak to powinno wyglądać, a nie tak:

Już sobie poradziłem. Kod:

<?php

// sprawdzamy, czy zmienna $submit jest pusta

if (empty($_POST['submit'])) {

    // wyświetlamy formularz

    echo "

| Twój adres ip | $_SERVER[REMOTE_ADDR] |
| Imię, nazwisko | |
| Adres e-mail | |
| nick | |
| Hasło | |
| GG | |
| Wiek | |
| Co sądzisz o mojej stronie? | |
|   |   |

Nick podaj bez polskich znaków i z małej litery! Tak samo hasło. Adres ip zostaje do mnie wysłany w celu indetyfikacji użytkowników, którzy używaja wulgaryzmów oraz obrażeń. Będa z tego wyciagane konsekwencje! “; } // sprawdzamy, czy zmienne przesłane z formularza nie są puste elseif (!empty($_POST[‘imie’]) && !empty($_POST[‘email’]) && !empty($_POST[‘nick’]) && !empty($_POST[‘haslo’]) && !empty($_POST[‘gg’]) && !empty($_POST[‘wiek’]) && !empty($_POST[‘co’])) { // jeżeli powyższy warunek jest spełniony tworzona jest wiadomość // zmienna $message zawiera treść wiadomości $message = “imieinazwisko:\n$_POST[imie]\nemail: $_POST[email]\nnick: $_POST[nick]\nhaslo: $_POST[haslo]\ngg: $_POST[gg]\nwiek: $_POST[wiek]\ncosadzi: $_POST[co]\nadres-ip: $_SERVER[REMOTE_ADDR]”; // zmienna $header zawiera przede wszystkim adres zwrotny $header = “From: $_POST[imie] <$_POST[email]>”; // funkcja mail() za pomocą której wiadomość zostanie wysłana @mail(“lisiujaw@interia.pl”,“Wiadomosc ze strony WWW”,”$message","$header") or die(‘Nie udało się wysłać wiadomości’); // wyświetlenie komunikatu w przypadku powodzenia echo "
Dziękuje!Rejestracja nastapi w ciagu 24 godzin !"; } // lub w przypadku nie wypełnienia formularza do końca else echo “Wypełnij wszystkie pola formularza!”; ?> [/code]

Dziękuje wszystkim za pomoc!