Formularz zamówienia

Witam pomogli byście mi z tym formularzem zamówienia niby mam wszystko dobrze ale jak chce wysłać zamówienie to wyświetla brak pliku zamowienia.htm

[i][color=#008000]

<?php include(“connect.php”); $zapytanie_dekory = ‘SELECT id, dekor, grubosc, wymiary, gwarancja, paczka FROM dekory_paneli_podlogowych ORDER BY kolejnosc_wyswietlania’; $wynik_zapytanie_dekory = mysql_query($zapytanie_dekory) or die (“Zapytanie pobierające dekory nie powiodło się”); while ($dekor = mysql_fetch_array($wynik_zapytanie_dekory)){ print “”.$dekor[“dekor”].""; } ?> <?php include(“connect.php”); $zapytanie_kolekcja = ‘SELECT distinct(nazwa) FROM panele_podlogowe WHERE dekor=1 ORDER BY nazwa’; $wynik_zapytanie_kolekcja = mysql_query($zapytanie_kolekcja) or die (“Zapytanie pobierające dekory nie powiodło się”); while ($kolekcja = mysql_fetch_array($wynik_zapytanie_kolekcja)){ print “”.$kolekcja[“nazwa”].""; } ?> m2<?php echo $_POST[‘pytanie’]; ?>

[/color][/i]

stworzyłem go ale i tak nie działa

No pytanie zasadnicze - co “nie działa”?

Istnieje link “…zamowienia.htm” w tym sklepie?

Na forum używamy znacznika

[code]

. Masz tylko tyle ? Musisz to obsłużyć w php :slight_smile:

Upewnij się, że plik zamowienia.htm istnieje w głównym katalogu strony, no i może pierdoła, ale sprawdź rozszerzenie pliku, bo częściej spotykanym jest “.html”.

Plik istnieje lecz pusty skrypt sekcja tylko head jest mam chyba wszystko

to nazwa podstrony wyslij_zamowienie.php a 1 kod to zamowienia.php 

<?php


  if (isset($_POST['submit']))


  {


  $dekory_paneli_rozwiniecie_nazw = array(1 => "Castello Krono Orginal", 2 => "Ultimo", 3 => "Family", 4 => "Supreme Floor NOWOŚĆ", 5 => "Milano", 6 => "Kronofix", 7 => "Variostep Narrow", 8 => "Retro", 9 => "Rustico", 10 => "Bellissimo", 11 => "Sublime", 12 => "Super Natural", 13 => "Stone Design", 14 => "Castello XL Stoneline", 15 => "Fashion", 16 => "Parquet Design", 17 => "Valentino", 18 => "Bellissimo Illusione", 19=> "Tarket 4V-Fuga"); 


  $wiadomosc = "

|
Kontakt za pośrednictwem strony www.perjar.pl
|
|
Osoba kontaktowa
|
".$_POST[‘imie’]."
|
|
E-mail
|
".$_POST[‘email’]."
|
|
Telefon
|
".$_POST[‘telefon’]."
|
|
Dekor
|
".$dekory_paneli_rozwiniecie_nazw[$_POST[‘dekor’]]."
|
|
Kolor
|
".$_POST[‘kolor’]."
|
|
Ilość
|
".$_POST[‘ilosc’]."m2
|
|
Adres
|
".$_POST[‘miejsce’]."
|
|
Treść zapytania:
|
".$_POST[‘pytanie’]."
|

"; $today = date(“F j, Y, g:i a”); $naglowki = “MIME-Version: 1.0\r\n”; $naglowki .= “Content-type: text/html; charset=utf-8\r\n”; $naglowki .= “From: Formularz kontaktowy www.eufloors.pl<>\r\n”; if (mail( “, “,“Formularz ze strony eufloors.pl - $today “,”$wiadomosc”,”$naglowki”)){ echo’

Zamówienie / zapytanie zostało wysłane. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem w ciągu 48h.’; } else { echo’

Zamówienie / zapytanie nie zostało wysłane. Prosimy spróbować za kilka minut. Przepraszamy.’; } } ?>

zamówienia i wyślij zamówienie to ten skrypt wyżej

Nic nie rozumiem a wy?:wink:

Mam rozumieć e ten skrypt co wyżej jest wywoływany pod adresem http://jakaśdomena/zamowienia.htm? Jaka jest reakcja po kliknięciu na “Wyślij” we formularzu?

Przechodzi na plik wyślij lecz email nie dochodzi . w tym kodzie co wkleiłem celowo usunąłem adresy email

Czyli rozumiem że dostaejsz komunikat

mail( ", ","Formularz ze strony eufloors.pl - $today ","$wiadomosc","$naglowki")

Obstawiam w takim razie 2 rzeczy

  1. Funkcja jest zablokowana przez admina.

  2. Mail nie dochodzi z tego powodu, że nie jest to mail autoryzowany. Ewentualnie trafia na jakiś okres na tzw. szarą listę. Użyj np. PHPmailera.