Fortis - wysokie temperatury

(Kuba 1234) #1

Witam!

Pare dni temu kupiłem nową obudowę i chłodzenie procesora. Obudowa - Brutus 410, chłodzenie - Fortis HE1225 i mój procesor to Phenom II X4 965BE. Dzisaj wszystko zamontowałem, i włączyłem BF3 po jakiś 20-30 minutach temperatura wynosiła 51 stopni, wydaje mi się, że to dosyć dużo jak na taki czas gry. Teraz od jakiś 30 minut przeglądam internet i tempeutre pokazuje 35 stopni. W instrukcji było napisane, żeby nałożyć połowę tubki (tubka ma 1,5g). Część nałożyłem na te heatpipy i część na procesor, razem mi wyszło około pół tubki. Pastę rozsmarowałem po całym procesorze i przycisnąłem radiatorem, ale nie przykręciłem go na max, wydaje mi się, że wystarczająco mocno. W obudowie mam 4 wentylatory w takim układzie https://www.cooling.pl/documents/spc_br ... ns_vga.jpg (przód, dół wciąga ; góra, tył wyciąga). Czy temperatury są za wysokie? Jeśli tak co może być przyczyną?

(igrek) #2

Temperatura jest w porządku, a pasty się nakłada cienką warstwę, poza tym radiator powinien dolegać dobrze do procesora.

(Roomunho) #3

+1 temperatury są ok. musisz pamiętać o tym, że ten phenom do najchłodniejszych procesorów niestety nie należy.

(Kuba 1234) #4

Ok, dzięki. W sumie minimalnie wyższe temperatury miałem na boxowym na starej budzie. Trochę się zawiodłem, liczyłem na dużą różnicę. Czyli można kręcić procesor?

(Roomunho) #5

zacznij od ponownego nałożenia pasty. tym razem zamiast wywalać połowę tubki skorzystaj z techniki "ziarnka ryżu". walnij taką ilość na czapę procesora i dokładnie ją rozsmaruj (warstwa ma być równa ale cienka). oczywiście wcześniej dokładnie wyczyść procesor i radiator ze starej pasty :wink:

po drugie dokręć bardzo mocno radiator, ale uważaj, żeby gwintu nie zerwać. tutaj nie może być najmniejszych luzów, jak pisał igerk

(Kuba 1234) #6

Roomuncho przed chwilą nałożyłem pastę od nowa, znacznie mniej niż poprzednio, rozprowadziłem ją karta bankową. Radiator dokręciłem dużo mocniej niż wcześniej. Po włączeniu komputera, obciążyłem proceor Everestem. Po 5 minutach temperatura wynosiła 49stopni przez następne 10minut nic się nie zmieniła. To chyba dobrze, można podkręcać?

(Roomunho) #7

można podkręcać, tylko monitoruj cały czas temperatury na wszelki wypadek