Fortnite dropy fps

(Jamanej) #1

Witam, mam ochotę zagrać konfortowo z fortnite lecz niestety zapewne przez mój sprzęt jest to nie możliwe mianowicie mam ok 100-120 fps lecz zdażają sie upierdliwe dropy fps do 0 np w trakcie strzelania czy wyjscie z autobusu, jeżeli są tu jakies spece to proszę o pomoc ;(

Specyfikacje
Q6600 (oc) 3,00 GHZ
GTX550TI
4 gb DDR2 (2 kosci po 2 gb 800mhz)
Windows 7 Ultimate 64bit

(synaptyk) #2

Masz włączone jakieś aplikacje poza Fortnite?
Uruchamiając menedżer zadań zużywa coś dużo zasobów?

(Jamanej) #3

Odpalonego mam Epic Game Launchera i jakies inne programy co zuzywają mało zasobu

(Jamanej) #4

Ktos cos? mam korzystac z jakis programikow czy cos?

(synaptyk) #5

spróbuj wykonać skan FRST z działu bezpieczeństwo który pokaże dokładnie które programy masz i jakie można podjąć środki

(Jamanej) #6

https://www.dobreprogramy.pl/Farbar-Recovery-Scan-Tool,Program,Windows,46164.html to jest ten program tak?

(synaptyk) #7

Tak, potem wklej to na wklej.org

(deton24) #8

Ostatnio gadałem z gościem który skarżył się że jak przesiadł się na pamięć 1x2133 z 2x3600, to miał dropy do 50 FPS na i7 8700.
Także gra mocno siedzi na pamięciach i CPU.
A tu mamy DDR2 jeszcze. 4GB pewnie też nie pomaga, a jeśli w trakcie ścin pracuje mocno dysk, to mamy głównego sprawcę.
U mnie na blogu jest jak sobie z podobnymi sytuacjami radzić.

(synaptyk) #9

Ale raczej nie powinno schodzić do zera i to jeszcze strzelając - nie wydaje mi się to aż tak zasobożerne

(Jamanej) #10

http://wklej.org/id/3408958/

(Jamanej) #11

Czyli jak kupie SSD to cos moze pomoc?

(synaptyk) #12

Tam gdzie coś się będzie ładowało np przy wczytywaniu poziomu to tak, ale na dodatkowe fps bym nie liczył chyba że twój dysk jest naprawdę leciwy i nie wyrabia.

Wklej jeszcze addition

Niestety ale masz rootkity, przeskanuj tym komputer https://www.malwarebytes.com/antirootkit/ i zwykłym Malwarebytes Antimalware (dodaj tutaj logi)

Radzilbym usunąć Advanced SystemCare i przerzucić się na coś lżejszego np. Bleachbit

(Jamanej) #13

Dobrze zaraz wkleje addition a systemcare mam tylko dlatego że posiada on program monitor.exe dzięki któremu moge szybko wyczyscic ram ze smieci

(synaptyk) #14

Radziłbym nie czyścić ramu, jeżeli coś tam zalega to pozostałości po programach, jeżeli uruchamiasz program który wyłączyłeś przed chwilą to gdy go uruchamiasz ponownie to korzysta on z tych danych, a jeżeli potrzebujesz tego ramu dla innej aplikacji to automatycznie on to zwalnia

(Jamanej) #15

addition: http://wklej.org/id/3408967/

(synaptyk) #16

Na początek zamieniłbym uTorrent na qBittorrent który jest bez reklam i bezpieczniejszy
Jak nie używasz to usuń Adobe Flash player i Shockwave
Zamieniłbym Daemoon Tools Lite na coś lżejszego ponieważ nie jest już taki “Lite” i PowerISO na np. WinCDEmu(niestety nie sprawdzałem czy działa a powinien działać)
Odinstaluj Fraps i zainstaluj OBS - Studio
Odinstaluj javę 7 ponieważ masz javę 8 a jak nie używasz 8 to odinstaluj obie (Nowszy minecraft nie potrzebuje jaby)
Odinstaluj Microsoft silverlight
Odinstaluj Driver Booster ponieważ robi więcej szkód niż pożytku

Nie jestem pewien co do Razer Cortex ale też radziłbym, wyłączyć i zamiast tego co jakiś czas czyścić komputer kompletnie darmowym BleachBit

Wejdź w uruchom -> msconfig -> uruchamianie i powyłączaj elementy które nie chcesz by się uruchamiały gdy uruchmiasz komputer

Zrestartuj potem komputer

(deton24) #17

Jak ściny są z powodu ilości pamięci, to objawiają się właśnie spadkami do zera.

I po co tyle dyletanctwa?
Co Ci do tego kto używa jakich programów?
Czy logi nie są bardziej do szukania infekcji i potencjalnie złośliwego lub niechcianego oprogramowania, a nie osobistego, użytkowego? Jak coś działa w tle, można ubić. Na tej pamięci wskazane.

Razer Cortex do 4GB RAM działa fajnie.
Opisywałem we wpisie.

Moduł monitor.exe też testowałem wcześniej, i czyszczenie przed włączeniem gry też nie jest złą rzeczą, ale prawdopodobnie robi to też Cortex poza ubijaniem softu w tle. AdvancedCare monitor.exe ma też dodatkowy moduł kompresji pamięci. Z tego co testowałem, nie działa to źle, a nawet można odnieść wrażenie że coś robi.
Dzieki temu programowi da się włączyć nawet Crysis 3 na 2GB RAM. Przynajmniej na starszej wersji softu z okolic 2013.
Także to co tu wypisujesz gościu, to jest niepotrzebne zawracanie głowy sobie i innym.

(synaptyk) #18

To są porady, jak będzie chciał to sobie zrobi, jak nie będzie to nie

Lepiej moim zdaniem używać takiego oprogramowania które nie siedzi cały czas w pamięci tylko posłusznie wyłącza się po zamknięciu i takie programy proponuję by nie musieć używać jeszcze tęgich aplikacji typu Razer Cortex

Lepiej moim zdaniem jak nie można kilkoma pytaniami zlokalizować przyczyny to powinno zrobić się taki skan bo wszystko jest podane na tacy (tutaj nawet rootkity są)

Co do pamięci to już wcześniej wypowiedziałem się ale żadnych testów nie mam więc upierać się nie będe

(krystian3w) #19

Pic na wodę, fotomontaż; nie używaj niczego do przyśpieszania.

(deton24) #20

Jak ktoś jest hardkorem, to najlepszy efekt Cortex daje po włączeniu czyszczenia, a potem wyłączeniu go w menadżerze zadań. 4GB RAM to już dzisiaj problem.