Fortron 400W poradzi sobie z HD5830?

Witam. Ostatnio kupiłem sobie kartę graficzną HD5830 oraz zasilacz fortron fsp400 60mdn 400w. 

Zasilacz zamawiałem dzień przed kupnem karty graficznej, a miała to być Hd5770 lub Hd7770, lecz moje zdanie zmieniło się z tego powodu, iż nie było żadnych ofert wyżej wymienionych kart (dzień przed odziwo były po 2/3 oferty). Mam kilka pytań: 

  1. Zasilacz ma wystarczająco mocy aby zasilić cały komputer?: 

Procesor: E6600 @2.40ghz 

Kart graficzna: Asus HD5830 1GB 

Płyta główna: Asus P5VD2-vm/s 

Ram: 2GB ddr2 (możliwośc dokupienia kolejnych 2gb) 

  1. Czy lepiej jest zainstalować windows 7 i grać w te bardziej wymagające gry czy siedzieć na XP i grać w te mniej wymagające gry (no chyba, że to nie ma żadnego znaczenia). Gry w które zamierzałem grać: Pes 16, Fifa 14, CSGO, Far Cry 3, Skyrim, Bf3, Fifa 15/16, WWE 2k15. 

 

 

Dodam to, że używam przejściówki do karty graficznej, która jest w załączniku.

post-216764-0-29229800-1441658655_thumb.

No jest to dosyć ryzykowne, bo karta pobiera prawie 80W więcej niż 5770, więc może być problem pod pełnym obciążeniem. 4GB RAM obowiązkowo, i gdzie XP? Tutaj tylko i wyłącznie Windows 7, bo co ci z tej karty jak grasz na tak starym systemie. Druga sprawa, że ten procesor i tak na płynną rozgrywkę ci nie pozwoli w FC3, Skyrim, BF3, a CSGO też głównie polega na procesorze.

 

Był to cholernie nieopłacalny zakup, bo karta 7770 pobiera dużo mniej energii przeszło 100W. Ma podobną wydajność i wsparcie nowych sterowników. Napaliłeś się zamiast czekać na dobrą ofertę.

Na tej karcie chcesz grać w wymienione gry? Gratuluję wyobraźni.

Aestumatio, idzie pograć ale tylko niektore odpala na full (typu Skyrim, Fifa 14 czy pes 2015, oczywiście nie na moim sprzęcie). CrisPL, tak wiem, zwaliłem sprawę, aczkolwiek patrząc na benchmarki to tutaj HD5830 jest górą, a cena taka sama, tylko ten zasilacz. 

 

 

 

Z tego co słyszałem, to podobno jak jest komputer pod pełnym obciążeniem to automatycznie sie wyłącza i jest to znak, że coś jest nie halo, tylko nie wiem czy owe stwierdzenie to prawda.

…tak, to może być jeden z objawów za małej mocy zasilacza.

Zasilacz FSP 400 60MDN delikatnie mówiąc, nie jest dobrym wyborem do komputera z kartą graficzną HD 5830 o TDP1 175W, gdyż ma na liniach 2x12V(20A,16A) tylko 325W mocy.

Miniatura

fsp400_60mdn.jpg

Kliknij, żeby powiększyć.

 

1 TDP

cyt.“Współczynnik TDP przyjęło się także używać jako wskaźnik mocy pobieranej przez procesor, a pośrednio także do określania temperatury jego pracy.”

http://tnij.at/44432


cyt.“TDP - Parametr określający, oszacowaną na podstawie wcześniejszych badań i pomiarów laboratoryjnych, maksymalną ilość energii jaką jest w stanie pobrać procesor GPU, wraz ze stratami w postaci generowanego przez taki układ ciepła.”

http://tnij.at/44433

Cóż… Będę grał w tylko te mniej wymagające gry (czyt. fifa 14/csgo). Po pewnym czasie kupię ocz corexstream 500w. Dziękuję wszystkim za pomoc.