Forum a moje IP

Jesli wybralem zly dzial to przepraszam ale nie wiedzialem gdzie dac temat.

Chodzi mi o to ja mam radiowke jak pisze odpowiedz do tematu na pewnym forum to czy admini widza moje IP? jesli tak to majac radiowke mam zmienne IP i jesli sprawdze w necie i okaze sie ze ono juz sie zmienilo od poprzedniego posta to wtedy nie wiedza ze odp napisala ta sama osoba?

Moze troche to glupie ale zalezy mi na tym

Pewnie że wiedzą,w sieci nie jest się anonimowym.

Skoro się zalogowałeś swoim nickiem i hasłem to nie ważne z jakiego IP piszesz i tak domyślnie przyjęte jest że to właśnie Ty.

No chyba że cię interesują zabawy w kotka i myszkę z administracją owego forum .

Użytkownicy radiówki zwykle nie mają zewnętrznego IP i w Internecie wszyscy użytkownicy radiówki mają to samo IP. Co nie znaczy, że nie można cię namierzyć (mówię tu o służbach mundurowych).

Jeśli dostałbyś na forum bana na IP, nikt z twojej sieci nie będzie mógł się na to forum zalogować.

Jeśli IP jest zmienne, provider ma obowiązek rejestrować, jakie miałeś w danej chwili IP i trzymać logi przez X lat. Ponadto zawsze można dać bana na maskę i znów część użytkowników twojego łącza nie będzie mieć dostępu do danego forum.

Na przykład na Wikipedii raz zostali zbanowani wszyscy neostradowicze z woj. łódzkiego identyfikujący się jako adres IP (nie posiadający konta), bo TP niestety nie chciała interweniować w sprawie jednego delikwenta, który wandalizował Wikipedię.