Forum a moje IP


(Matt90pl) #1

Jesli wybralem zly dzial to przepraszam ale nie wiedzialem gdzie dac temat.

Chodzi mi o to ja mam radiowke jak pisze odpowiedz do tematu na pewnym forum to czy admini widza moje IP? jesli tak to majac radiowke mam zmienne IP i jesli sprawdze w necie i okaze sie ze ono juz sie zmienilo od poprzedniego posta to wtedy nie wiedza ze odp napisala ta sama osoba?

Moze troche to glupie ale zalezy mi na tym


(Depedro70) #2

Pewnie że wiedzą,w sieci nie jest się anonimowym.


(fiesta) #3

Skoro się zalogowałeś swoim nickiem i hasłem to nie ważne z jakiego IP piszesz i tak domyślnie przyjęte jest że to właśnie Ty.

No chyba że cię interesują zabawy w kotka i myszkę z administracją owego forum .

8)


(Kpc21) #4

Użytkownicy radiówki zwykle nie mają zewnętrznego IP i w Internecie wszyscy użytkownicy radiówki mają to samo IP. Co nie znaczy, że nie można cię namierzyć (mówię tu o służbach mundurowych).

Jeśli dostałbyś na forum bana na IP, nikt z twojej sieci nie będzie mógł się na to forum zalogować.

Jeśli IP jest zmienne, provider ma obowiązek rejestrować, jakie miałeś w danej chwili IP i trzymać logi przez X lat. Ponadto zawsze można dać bana na maskę i znów część użytkowników twojego łącza nie będzie mieć dostępu do danego forum.

Na przykład na Wikipedii raz zostali zbanowani wszyscy neostradowicze z woj. łódzkiego identyfikujący się jako adres IP (nie posiadający konta), bo TP niestety nie chciała interweniować w sprawie jednego delikwenta, który wandalizował Wikipedię.