Forum internetowe - łamanie ciszy wyborczej

Mam następujące pytanie: Mam forum internetowe a na nim kilka tematów związanych z wyborami, czy można w nich pisać podczas ciszy wyborczej czy muszę je zamknąć na czas wyborów? 8)

Cisza, to cisza.

Pozamykaj istniejące, a nowe kasuj.

“W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł”

(Art.86 i 87 oraz art. 219 i 220 Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 kwietnia 2001 roku DZ.U. 2001 Nr 46 poz. 499 z późn. zm.)

Wolno Ci pisać jedynie ogólnie, zachęcać do pujścia na wybory itd.

Ale nie wolno w ŻADEN sposób rozpowszechniać/propagować jakiejkolwiek rzeczy która popiera jakąkolwiek partię polityczną,.

Jak i publikować sondaży przedwyborczych.

A jeżeli chciałbym wkleić na forum zdjęcie ściany bloku na moim osiedlu, na której w nocy ktoś napisał negatywne hasło dot. jednej z partii (która rządziła do 2005 roku, a teraz kandyduje pod inną nazwą), to moge czy nie:P?

Nie rozumiesz pojęcia - agiyacja?

Weź na wstrzymanie - do 20:00 w nizdziele - tylko