Forum jak zrobic [inne]

Witam. Założyłem stronę mam tam stronę główną i inne podstrony i tu się pojawia problem jak zrobić forum na podstronie proszę o instrukcje krok po kroku z góry dziekuję

Chcesz żebym Ci napisał 100 stron instrukcji o budowie stron internetowych ? :shock:

kuba920 , proszę poprawić wiadomość: używamy polskich znaków interpunkcyjnych i polskich znaków w pisowni.

Nie chcem 100 stron tylko zeby bylo jakie kolwiek forum nie musi byc perfekcyjne

Zainstaluj phpbb. Jak to zrobić >> google

ale nie rozumiesz to ma byc na podstronie a nie na calej jednej

Używasz jakiegoś CMS ? Oczywiście można zrobić forum na podstronie, jednak przydało by się zobaczyć jak ta strona wygląda i jak jest zbudowana. Forum najlepiej na phpbb 3 albo php by przemo, są to najprostsze skrypty i mają sporo darmowych szablonów. Jak masz folder ze strona zrób w nim folder np. Forum i tam zainstaluj phpbb. Wtedy utwórz nową podstronę i w miejcu przeznaczyym na wyświetlanei trześci trzeba wpisać odnośnik php do pliku bodajże index.php forum, czyli coś takiego <?php include(‘forum/index.php’); ?>, można także zrobić to bardziej estetycznie modyfikując plik index.php forum, jednak musisz podać nam pokazać stronke live i zainstalować phpbb.

Jest także dużo prostsza możliwość, możesz zrobić stronę na podstawie systemu Webspell, jest tam standartowo w skrypcie Forum i nie trzeba się bawić w inkludowanie. Zakodowanie strony pod ten system jest stosunkowo proste, jeśli się zdecydujesz na tą możliwość mogę ci to troche rozjaśnić.

Co masz na myśli na podstronie ?

Może chodzi Ci żeby było tak “http://forum.adres.pl” ?

Jeśli tak, to dodaj subdomenę i tam zainstaluj forum

Jemu chodzi o forum na podstronie forum, coś w stylu iframe :slight_smile: