[FORUM] Jaki skrypt dla forum + integracja z wordpressem

Witam, obecnie mam swoje forum na phpBB3 w związku z tym że chcę trochę rozszerzeyć funkcjonalność forum i dodatkowo uruchomić swego rodzaju portal zacząłem zastanawiać się na integracją silnika forum z WordPressem, integracja raczej nie byłaby zbyt mocna ograniczałabysię jedynie do integracji kont użytkowników. W tym celu napisany zostałby odpowiedni moduł pod WordPressa zapewniający możliwość rejestracji konta w całym serwisie i logowania się na nie.

 

O ile z tym wiem jak sobie poradzić o tyle nie wiem z jakim silnikiem integrować WordPress’a. Nie chodzi o to z jakim się da bo da się z każdym tylko trzeba wiedzieć jak :wink:

 

Mój problem polega na tym że nie bardzo odpowiada mi phpBB3, obecnie jest to czysta instalacja - bez żadnych modyfikacji i rozszerzeń, ma tylko wgrany customowy styl. Jak wspomniałem nie odpowiada mi phpBB3 ze względu na strasznie upierdliwy sposób wgrywania jakichkolwiek modyfikacji oraz mocno popaprany system styli który wymaga przy tworzeniu nowego stylu utworzenia całej masy plików.

 

Czego oczekuję od silnika forum:

  • przyjaznego środowiska do tworzenia motywów, czy też ich łatwego kodowania jak kto woli, za wzór może posłużyć tutaj WordPress

  • przyjaźniejszej instalacji pluginów - obecnie strasznie przeszkadza mi to że instalując jakiś plugin np shoutbox muszę edytować pliki samego silnika przez co strasznie mnie to demotywuje bo odrazu widzę ile czasu trzeba będzie poświećić na ich odinstalowywanie czy aktualizację (nie wyobrażam sobie ogarnąć to wszystko przy zainstalowanej większej liczbie dodatków)

 

Oczywiście istotna jest również wydajność takiego skryptu bo nie szukam forumowej wersji joomli. Niemniej ważne jest też to aby silnik nie był projektem niszowym który nie wiadomo jak długo będzie istniał oraz jakimś eksperymentem.

Szukam czegoś poprostu na dłużej z czym będę mógł się zaprzyjaźnić :wink:

 

Aha, nie musi być dobrego wsparcja polskiego dla takiego silnika lecz oczekuję by był przetłumaczony na język polski i aktualizacje były w mare systematycznei i szybko tłumaczone ponieważ nie chcę zajmować się tym sam.

Silnik może być płatyny oczywiście jeśli będzie darmowy będzie to plusem. Patrzyłem na IPB, testowałem je chwile (również portal od IP) ale coś mi w nim nie pasowało od strony administracyjnej chociaż jako user nie mam nic do niego. Jeśli chodzi o vBulletin to jakoś nie przypada mi do gustu jako użytkownikowi więc raczej odpada.

Chodzi o darmowy skrypt?

Użyj MyBB - ma bardzo ciekawe opcje i jest dosyć funkcjonalny. Sam z niego korzystam, a na dodatek jest darmowy. Ma też wiele dodatków, gdzieś widziałem nawet ,łącznik" mybb z WP :slight_smile:

@jakubgross - przecież napisałem w pierwszym poście że może być płatny lecz wolałbym aby był darmowy.

 

Zapomniałem napisać że od silnika oczekuję przedewszystkim dobrej dokumentacji bo będzie mi to potrzebne do stworzenia integracji z wp.