Forum MyBB - edycja szablonu

Mam problem, próbuję dodać shoutbox na swoje forum. Według instrukcji trzeba dodać linijkę:

{$dvz_shoutbox}

w szablonie index strony głównej. Tak też robię , jednak po kliknięciu “Zapisz” moja zmiana wcale się nie zapisuje i szablon wraca do  postaci sprzed edycji. Ktoś  wie, co jest grane?

 

Pozdr.

z opisu wnioskuje robisz to w jakiś w budowanym w stronę edytorze plików więc prawdopodobnie masz źle ustawione atrybuty plików CHMOD jeżeli masz taka możliwość (zależy od hostingu) wejść przez ftp, wprowadzić zmiany w pliku i wysłać zmieniony plik na serwer.

Jest też opcja nie zalecana:

ustawa wszystkim plikom odpowiedzialnym za szablon CHMOD 777 i powinno zadziałać

z chmodem już kombinowałem, tzn. zmieniłem uprawnienia dla install/resources/mybb_theme.xml , a nawet wyedytowałem ten plik ręcznie, ale to nic nie dało. Do których konkretnie plików te prawa trzeba zmienić? 

nigdy nie korzystałem z (jestem z tych co jak mają wybór to wybierają phpbb), ale po wstępnych oględzinach plik który powinieneś edytować to <coś>theme.xml albo <coś>.xml

 

Korzystasz z domyślnego motywu?

 

tak, z domyślnego. Po chmod -R 777 * nadal nie daje się edytować szablonów, więc to raczej nie prawa dostępu są problemem.

Dodam jeszcze, że daje się edytować szablony w paczce “Szablony globalne”, natomiast w pozostałych (Default Templates albo utworzona nowa paczka) nie.

Jeżeli po ręcznej edycji plik i wysłaniu go na serwer nie widzisz różnicy to:

albo źle plik edytujesz

albo zły plik edytujesz

albo coś źle zrobiłeś przy instalacji tego moda/addona

plik który Ciebie interesuje to:
<home>\Upload\install\resources\mybb_theme.xml