Forum pod dwoma adresami


(system) #1

Witam!

Mam pewien 'problem'

Przed moim przybyciem powstał klan, którego forum mieści się na fora.pl (niestety :/)

Wczoraj zrobiłem stronę klanową (pe.ugu.pl).

Chcę teraz zrobić tak, by po wpisaniu forum.pe.ugu.pl lub pe.ugu.pl/forum było bezpośrednie przeniesienie do wolfensteinmp.fora.pl. Nie chcę kopiować bazy danych gdzie indziej itp.

Proszę o szybką odpowiedź :wink:


(Musak28) #2

Raczej nie da rady zrobić czegoś takiego. Musiałbyś stworzyć subdomenę i ustawić, żeby zamiast przekierowywać do innego folderu na serwerze przekierowywała na inny adres. Masz darmowy hosting ze słabymi parametrami, a tego typu rzeczy są dostępne raczej w płatnych hostingach (z takimi panelami jak CPanel), na wykupionych domenach. Czyli minimum 100zł/rok za domenę oraz serwer z dobrym uptimem i parametrami :wink:


(matiit) #3

:arrow: http://forum.pcformat.pl/thread-125264.html


(Musak28) #4

Ten skrypt przenosi z danej strony na inną, ale on nie pomoże temu użytkownikowi. mateuszcedro ma stronę na darmowym hostingu o adresie "pe.ugu.pl" i nie może zrobić subdomeny na takim koncie. Musiałby założyć nowe konto hostingowe z adresem "forum.pe.ugu.pl", na którym mógłby dodać ten skrypt do przenoszenia, ale nie widzę zbytnio sensu robienia kilku kont - już lepiej zostawić ten adres forum co jest (forum szybciej się załaduje). O przenoszeniu chyba raczej nie ma mowy, bo o ile się nie mylę to serwis fora.pl nie daje dostępu do bazy danych (przynajmniej kiedyś nie dawał).


(system) #5

a '?


(Artxde) #6
<?php

header('location: http://adresstrony.pl');

?>