Forum - rejestracja

Witam :!:

Czy forum należy rejestrować jako gazetę :?: (Tak jak w przypadku stron WWW?)

Nie, stron też nie trzeba.

No nie wiem, chyba trzeba strony rejestrować :?

Kiedyś czytałem, że w jakimś kraju trzeba rejestrować strony, które są aktualizowane częściej, niż raz w tygodniu. Takie witryny miały wówczas nazwę magazynów internetowych. Za nie przestrzeganie tych rejestracji można było mieć niezłe problemy.

Strony internetowe trzeba rejestrować (przynajmniej teoretycznie) w sądzie jako czasopisma, a jeśli są aktualizowane częściej niż raz w tygodniu, jako dzienniki. Forum to także strona internetowa, wiec je też należałoby zarejestrować. Kłopot byłby z określeniem, czy forum jest dziennikiem, czy czasopismem, bo przecież nie możesz przewidzieć, czy posty na forum będą się pojawiać raz na tydzień, czy częściej.

Uzasadnienie:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7303

Oczywiście ja radziłbym traktować to z przymrużeniem oka :wink: .

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem kiedyś że to nie przeszło. I ostatecznie nie trzeba nic rejestrować.

BTW. mamy na forum jakiegoś prawnika? Przydałby się tu xD

Witam, chciałbym powrócić do dyskusji…

Zakładając że osoba prowadząca Diałalność Gospodarczą lub mała firma ma stronę WWW.

Przesłanki prawne znamy… ale teraz, jak kształtuje się koszt rejestracji (zarówno ten jednorazowy jak i okresowy), co się z tego ma… czy jest jakieś zaświadczenie, jakie są wady takiego rozwiązania… itp.

z poważaniem