Forum - rejestracja

(Cesc 93pl) #1

Witam :!:

Czy forum należy rejestrować jako gazetę :?: (Tak jak w przypadku stron WWW?)

(Kutar 0) #2

Nie, stron też nie trzeba.

(Cesc 93pl) #3

No nie wiem, chyba trzeba strony rejestrować :?

(Pavobe Reg) #4

Kiedyś czytałem, że w jakimś kraju trzeba rejestrować strony, które są aktualizowane częściej, niż raz w tygodniu. Takie witryny miały wówczas nazwę magazynów internetowych. Za nie przestrzeganie tych rejestracji można było mieć niezłe problemy.

(Kpc21) #5

Strony internetowe trzeba rejestrować (przynajmniej teoretycznie) w sądzie jako czasopisma, a jeśli są aktualizowane częściej niż raz w tygodniu, jako dzienniki. Forum to także strona internetowa, wiec je też należałoby zarejestrować. Kłopot byłby z określeniem, czy forum jest dziennikiem, czy czasopismem, bo przecież nie możesz przewidzieć, czy posty na forum będą się pojawiać raz na tydzień, czy częściej.

Uzasadnienie:

Oczywiście ja radziłbym traktować to z przymrużeniem oka :wink: .

(Kutar 0) #6

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem kiedyś że to nie przeszło. I ostatecznie nie trzeba nic rejestrować.

BTW. mamy na forum jakiegoś prawnika? Przydałby się tu xD

(Dariusz) #7

Witam, chciałbym powrócić do dyskusji...

Zakładając że osoba prowadząca Diałalność Gospodarczą lub mała firma ma stronę WWW.

Przesłanki prawne znamy.... ale teraz, jak kształtuje się koszt rejestracji (zarówno ten jednorazowy jak i okresowy), co się z tego ma... czy jest jakieś zaświadczenie, jakie są wady takiego rozwiązania... itp.

z poważaniem