Forum: rozjechane style dla nowych użytkowników

(pocolog) #1

Po zalogowaniu się na forum z wyczyszczonymi ciasteczkami, domyślnie ładuje się jakiś styl, który totalnie rozjeżdża forum. Dopiero wybranie z hamburgera skórki “Styl domyślny” przywraca normalny wygląd.

Linux, Firefox 60 (co prawda trochę wtyczek anonimizujących, ale to nie ich wina, bo po wybraniu stylu już zostaje ok)

(Bogdan_G) #2

Wrzuciłem slimjeta, którego ta instalacja systemu jeszcze nie widziała, ustawiłem, wszedłem na nasze forum, wpisałem dane logowania i zalogowałem się (teraz po południu). Strona forum wyświetliła się poprawnie na skórce domyślnej.

(pocolog) #3

Spróbuj na FF zainstalować CookieAutoDelete, wyloguj się i pozwól mu zrobić co jego… ale może to faktycznie tylko u mnie jakiś zbieg okoliczności… Chociaż z tego co pamiętam w robocie też miałem podobnie jak przeszedłem z FF na Chromium - tylko za pierwszym razem… nie wiem, jeszcze podrążę ten temat :wink:

(DewX) #4

Jakie ?

(krystian3w) #5

Tryb prywatny się nie nadaje do odtwarzania błędu? Oraz czy potrzeba Firefox ESR 52.8?

(wojtekadams) #6

Stylowanie tego forum to maskara. Moim zdaniem administracja powinna wyłączyć tą opcję.

(krystian3w) #7

Mam:

Jakby dyskryminacja Linuksa:

Linux - NO TO RASIZM!

Ten Arch czeka na zaoranie po średniej instalacji.

(wojtekadams) #8

Wygląda jakby cześć stylu się nie wczytała.

(krystian3w) #9

Jak teraz patrzę, to strona zdechła:

Może wina używania Firefox Dev (beta / prawie Nightly / dawna Aurora).

Błędy z konsoli:

(pocolog) #10

Pierwsze logowanie na forum po zmianie systemu wygląda tak:
Firefox

Chromium

Co ciekawe, przed zalogowaniem się na konto, czyli jako anonim, wszystko jest ok… Jakieś pomysły?

(krystian3w) #11

https://forum.dobreprogramy.pl/u/pocolog/preferences/interface - sprawdź tam czy masz styl domyślny i wymuszenie go na wszystkich urządzeniach.

image

I zapisz zmiany na wszelki wypadek.

(pocolog) #12

Teraz mam tak ustawione, ale pewnie dlatego że wybrałem domyślny styl forum z hamburgera? Możliwe że forum nie trzyma tego ustawienia na serwerze tylko na komputerze użytkownika?

edit.
Miałeś rację. Włączyłem z czystej przeglądarki i pokazał mi się tam styl domyślny ustawiony na skórkę gowaina która jest skopana.
Problem tak jakby rozwiązany :wink:

Dziwne, że wybranie stylu z hamburgera ustawia tak jakby tymczasowo, chociaż w ustawieniach wyświetla na domyślny. Domyślny jest wczytywany tylko na czystej przeglądarce. Jakby to ustawienie było trzymane w 2 miejscach: na komputerze użytkownika - które jest traktowane priorytetowo i na serwerze.

(krystian3w) #13

Może plugin nie przeszedł aktualizacji i źle działa teraz.