Forum się zapchało

Witam.

Miałem baze danych 100MB i teraz już się zapchało :?

Mam jeszcze 2 bazę chyba 70MB i jak mogę jej teraz użyć, abym nie musiał zakładać forum od nowa? Prosze pomocy, bo chce jak najszybciej przywrócić forum do aktywności. :cry:

Chyba nie możesz jej niestety użyc. PHPBB by Przemo jest przystosowane tylko do jednej bazy. Potrzebna by była bardzo porządna modyfikacja kodu skryptu.

jakie phpBB by przemo?! A mogę jakoś powiększyć bazę danych? Na przykład scalić? Czy jakoś tak?

Witam

W profilu masz link do forum opartego na phpBB by Przemo więc matiiik założył że o nie pytasz.

Jest to wykonalne ale wymaga sporej zabawy z bazami i nikt ci tego za darmo nie zrobi.

:smiley: http://www.przemo.org/phpBB2/

  • Ale to nie o to forum chodzi…
  • A za ile? I gdzie mogę kogoś takiego znaleść?
  • Nic mi ta strona nie pomogła.

Dokładnie, myślałem, że o nie chodzi. A jak nie to forum to jakie ?

Własny skrypt czy może coś innego ?

Możesz liczyć na uprzejmość administracji hostingu, na którym posiadasz serwis :smiley:

  • Wszedłem i dokładnie sprawdziłem, to nie moje forum więc nie wiedziałem dokładnie jaki. Jest to jednak phpBB Group.
  • Świetny pomysł! Nigdy nie używałem, ani nie używam darmowych hostingów typu ‘yoyo.pl’ , ‘cba.pl’. Najczęściej używam http://www.nazwa.pl.

Czyli wystarczy, źle wyślę do nich e-mail, że chce zwiększyć pojemność bazy danych i to wszystko?

jeszcze im zaplacisz za powiekszenie bazy , lub zmine pakietu hostingowego.

phpbb by przemo działa na podstawie phpbb :slight_smile:

Dokładnie, będziesz musiał im zapłacić dodatkowo :stuck_out_tongue:

Nic nie ma za darmo. Ewentualnie poproś o pomoc tj. takie coś czy można scalić baze itp. co by poradzili.

To na prawdę jest dziadostwo… Zapłaciłem im za serwer, a Ci jeszcze chcą dodatkowo za scalanie baz danych… :cry:

Ale wiecie mniej więcej jaka to może być kwota za scalanie bazy danych?

No a co Ty myślałeś, mogą Ci jeszcze powiedzieć, że nic z tego w ogóle ale to zależy jak dbają o klientów :smiley: