Forum udostępnia informację o użytkownikach?

Witam,

Niedawno założylem luźny temat związany z moim malym problemem z firmą ubezpieczeniową, ktora stwierdziala, że jestem w nij ubezpieczony:

gothaer-dostalem-potwierdzenie-kontynuacji-t528610.html#p3309292

Zaskoczyło mnie, gdy na forum pojawił sie nagle agent tej firmy, która jak się okazało nawet tutaj mnie dręczy! Jakiim prawem administracja forum udostępniała moją sprawę firmie ubezpieczeniowej i co więcej umożliwila je jzałożyć konto na forum (czy to w ramach sponsoringu?) i kto jest za to odpowiedzialny! To nie forum ubezpieczeniowe, żeby nasyłać na mnie agentów.

PS

Ciekaw jestem czy ktoryś z adminów/modów będzie miał teraz chociaż tyle odwagi, zeby sie przyznać…Takiego chamstwa sie nie spodziewałem.

To forum jest publiczne, wpiszesz w google to znajdziesz każdy z tematów. Nie widzę więc sensu oskarżania o to kogokolwiek.

XOR, wystarczy byś w google wpisał “Gothaer”, a na pierwszej stronie wyników wyszukiwania znajdziesz temat, który podlinkowałeś. Nikt z administracji nie musiał nić nikomu podawać. Moim zdaniem tak do tego “doszło”, że firma lub ich przedstawiciel przeszukiwał sieć przez wyszukiwarkę goolge, pod kątem tej frazy… A sama rejestracja na forum jest dobrowolna i raczej nikomu nie można jej zabronić (było by zabawnie, gdyby na forum dp, przed możnością rejestracji, trzeba było wysyłać wnioski, czy zaświadczenia, wraz z kserem/skanem dowodu osobistego ;)).

Tak, dziwnym zbiegiem okoliczności akurat firma Gothaer wyszukala mój przypadek nieuzasadnionego wezwania do zapłaty ubezpeiczenia. Pewnie akurat mieli taki kaprys, żeby sprawdzić czy ktoś bezpodstawnie został wezwany do zapłaty bez podpisywania z nią umowy :slight_smile:

Poza tym konto ma w nazwię nazwe firmy i logo firmy. Czy na forum moze rejestrować sie firma? Od kiedy? Jak na moje za tym kryje się jakaś akcja “po znajomosci”. Mam nadzieję, że administracja forum zwróci uwagę na tego typu akcje. A moze niedługo na forum będą rejestrować sie komornicy albo biblioteki z wezwaniem do zwrotu książki? :slight_smile:

Na forum cały czas rejestrują się tego typu osobnicy/firmy. Na bieżąco są proszeni o zmianę nicka oraz podpisu (jeżeli łamią regulamin). Niedostosowanie się do tego skutkuje usunięciem konta. W przypadku ww. konta procedura taka została już rozpoczęta.

XOR, Orange też założyło sobie konto na dp (w tym i na forum) ;).

To nie jest dziwny zbieg okoliczności, w dzisiejszych czasach internet odgrywa dużą rolę, również w tym jak dane firmy są postrzegane (dla widzimisię nie są tworzone konta firm np. na fb…), o wizerunek firmy trzeba dbać, a do tego należy monitorować sieć (z google’m chyba najłatwiej, indeksuje prawie wszystko…), sprawdzając co się kryje pod wynikiem i w razie czego interweniować -czarny pr nie służy firmom ;).

Ok. Dzięki za szybką reakcję :slight_smile:

Wszystko się zgadza, co piszecie, ale jednak coś tu jest nie tak.

Mianowicie dla tego, że miałem podobny przypadek, ale dotyczący firmy Netia.

W swoim poście opisałem/potwierdziłem przypadek niekompetęcji tej firmy – a właściwie pracowników tej firmy – w odpowiedzi na post jednego z użytkowników tego forum.

Nie będę się tu rozpisywał, czego dotyczył owy przypadek, ale skutkiem mojej wypowiedzi i zarazem krytyki, Netii którą to zapewne przeczytał odwiedzający nas wtedy na forum pracownik w/w firmy było to, że otrzymałem pismo na adres domowy z informacją, że mam zwrócić im Netia Spot’a. Niby nic dziwnego, ale przez parę miesięcy Netia milczała – może ze wstydu gdyż przed podpisaniem umowy zapewniała, że usługa na dostawę Internetu jest możliwa, itd. - ale do rzeczy.

Mianowicie po wizycie przedstawiciela Netii na forum w ciągu paru dni od napisania mojego postu otrzymałem (jak już wspomniałem) pismo z instrukcją jak zwrócić Netia Spot’a.

Zbieg okoliczności czy celowe udostępnienie moich danych adresowych?

No zastanówcie się sami? Prze kilka miesięcy milczą. Po ukazaniu się na forum mojego postu w ciągu paru dni dostaje pismo.

Moich danych adresowych nie znajdziesz, przez Google a jednak reakcja Netii byłą praktycznie natychmiastowa. Ciekawe, jakim cudem przedstawiciel Netii wiedział, kto pisze skoro podpisuje się nickiem a nie danymi adresowymi.

Nie jestem zapewne też jedynym takim przypadkiem w Polsce gdzie to na ślepo Netia wie, do kogo pisać.

Nikogo tu nie oskarżam o udostępnienie danych adresowych, ale jak pisałem coś tu jest nie tak!

@SnykeShadow, jeśli to nie był przypadek, to może mieli/mają możliwość sprawdzenia kto (ip) i kiedy (data i godzina) łączył się z konkretnym serwerem/adresem (dp) i przesyłał dane (tu treść posta), a dane osobowe to im były podane przy zawieraniu umowy i dzięki temu mogli dojść do abonenta (Ciebie).

W przypadku XOR-a, przedstawiciel firmy nie napisał w sumie nic konkretnego i najprawdopodobniej nawet nie wiem kim on jest.

Nie wiesz, SnykeShadow, że w Polsce dzieją się różne cuda z pismami, i że niejednokrotnie czas, jaki musisz oczekiwać na takowe, jest wydłużany przez firmy do granic możliwości, bo “a nuż widelec się rozmyślisz”? To akurat nazwałbym zbiegiem okoliczności…

Tak samo zresztą powyższy przypadek - firma, mając swoich konsultantów i innych poszukiwaczy informacji (już kilka ofert pracy w dziale wyszukiwania informacji i opinii dot. firmy widziałem w necie - to nie jest nic nadzwyczajnego), chce wiedzieć, jak już wyżej napisano, co w necie się pisze na jej temat, po to ma ludzi, a nie musi mieć informacji “dostarczanych z zewnątrz”, bo, jak wskazał manieKMP, wystarczy wpisać nazwy firmy w Google.

Z tego co pamiętam rejestrując się na forum nie wpisujesz adresu. Redakcja też raczej ich nie przechowuje, bo w przeciągu roku 4x go podawałem :stuck_out_tongue:

manieKMP

No nie bardzo mają taką możliwość gdyż posiadam Internet od Orange (dawna Neostrada) i wątpię by Netia miała możliwość grzebania w serwerach Orange.

Na dodatek jest to zmienne IP przydzielane losowo, co jakiś czas w ciągu dnia.

Hitm3n

Też nie bardzo mas tu rację (oczywiście poza tym, że pisma potrafią trafiać do adresata z maksymalnym wydłużeniem czasu dostarczenia) gdyż to Netii powinno zależeć na jak najszybszym zwrocie jej własności a nie mi by pozbyć się rupiecia.

Jeżeli chodzi o kwestie „rozmyślenia się”, co do usługi to też takowa nie mogła wystąpić gdyż (i tu cytuje) „…z przyczyn technicznych usługa nie może być zrealizowana…” (nigdy nie miałem Internetu z Netii)

Jak sam widzisz nie może tu być mowy o typowym zbiegu okoliczności?

Jak sam twierdzisz, nie można Twoich danych adresowych nigdzie znaleźć, więc jakim cudem pracownicy Xenium je posiadają?

XOR oraz SnykeShadow:

Przepraszam, ale Wasze insynuacje są naprawdę absurdalne i całkowicie bezpodstawne… Nikomu nie przekazujemy żadnych danych, bo żadnych danych nie zbieramy. Jeśli dobrowolnie podajesz jakieś dane na publicznie dostępnym w Internecie forum, to musisz liczyć się z tym, że potencjalnie każdy może te dane obejrzeć i wykorzystać wedle własnego uznania, nawet jeśli jakiekolwiek prawo teoretycznie tego zabrania.

Z całą stanowczością my jako portal dobreprogramy nie mamy żadnego udziału w tym, że ktoś się z Tobą skontaktował po napisaniu tego posta. Poza tym przejrzałem tego posta i trudno powiedzieć, aby przedstawicielka tej firmy Cię, jak to okresliłeś, “dręczyła”… Na moje oko chciała po prostu zaprezentować stanowisko firmy na temat, jaki Ty zaprezentowałeś ze swojej strony.

Tylko skąd wiedziała, że akurat tu na tym forum ktoś ma taki problem? Czyżby firma GTU spędzała całe dnie na przeszukiwaniu forów? A może “dziwnym” zbiegiem okoliczności akurat wpisała w google tą frazę, która ja wpisałem tytule mojego psota? Żadnych danych tu nie udostępniam - ani imienia, ani nazwiska, jedyne co mają to mój login i email :slight_smile:

Najprawdopodobniej wątek wyskoczył w Google na hasło “Gothaer”, a potem albo ktoś skojarzył Twoją sprawę, albo takich spraw jest milion i wszystkie są identyczne - więc i odpowiedź poszła “standardowa”. Ja stawiam na to drugie. Jeśli to Cię nie przekonuje, to z mojej strony nie mogę już nic więcej dodać…

To nie jest jakieś tam forum, tylko jedno z większych w Polsce, a wyszukiwarki indeksuję go na pierwszych pozycjach. Zaś większe firmy mają nawet zatrudnione do tego pracowników by siedziały na necie i szukały informacji dotyczących ich firm i odpowiadały na nie.

Nie szukaj teorii spiskowych i nie oskarżaj bezpodstawnie nikogo.

Docent

Wyraźnie napisałem, że nie nikogo tu nie oskarżam o udostępnienie moich danych osobowych w tym administratorów czy też moderatorów tego forum.

Teraz, jeżeli zawieram z jakąś firmą umowę i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych to zdaje sobie sprawę, że te dane będą przetwarzane w taki czy inny sposób, ale?

Nie mam też pretensji do Netii o to, że chce zwrotu swojej własności, bo im to się należy i koniec. Jednak sam zauważ, że po napisaniu mojego postu Netia się błyskawicznie odezwała.

Taki zbieg okoliczności można przyrównać chyba tylko do wygranej w totolotka.

Areh

Zadałeś bardzo dobre pytanie.

Już się tak nie pysznij tym tylko dlatego, że jesteś tu modem.

Widzę, że jesteś dość obezana w tym temacie a jednocześnie drażliwa na jego punkcie. A moze to byla twoja znajoma z Gothaer?

Coż za zbieg okoliczności, że akurat firma Gothaer wyszukala frazę o fikcyjnej umowie, i że akurat tu trafiła :slight_smile: Pewnie siedzieli, nie mieli co robić i psotanowili, że poszukają w necie czy ktoś przypadkiem nie ma niepoprawnie przedłużonej umowy :slight_smile:

http://www.google.pl/alerts?hl=pl

To jest ten cały tajemniczy system, nawet specjalnie nie trzeba ludzi do tego bo wyniki lądują na mailu…