Forum wchodzi w nadświetlną ;)

Zaobserwowaliśmy ostatnio znaczny wzrost liczby użytkowników na forum, co w godzinach wieczornych zaczęło skutkować przycinaniem się forum i znacznym spadkiem prędkości działania. Kończymy właśnie zmiany w silniku bazy danych, które między innymi powinny wyeliminować tworzenie się tzw. locków na tabelach i w konsekwencji spowodować naprawdę znaczny wzrost wydajności forum oraz - co najważniejsze - brak wpływu nagłych skoków liczby jednoczesnych użytkowników forum na prędkość jego działania.

Zmiany powinny przynieść pierwsze efekty jeszcze dzisiaj wieczorem. Cena takiego zabiegu to możliwe problemy z wyszukiwarką forum, które powinny zniknąć do rana (musi odbudować się indeks).

Pozdrowienia dla wszystkich :slight_smile:

Jeżeli do silnika turbo dokładacie to nie zapomnijcie o dobrym oleju :stuck_out_tongue: !, wtedy na pewno maszyna będzie “śmigać”.Powodzenia i też pozdrawiamy.

Od 20:25 zmiana na plus powinna być juz widoczna :slight_smile:

A jak kiedyś forum wytrzymało to: “Najwięcej użytkowników online (3400) było 21.04.2009 (Wt) 22:25”?

No i co to była za okazja - obecnie taka ilość użytkowników wcale się nie trafia?

Czyli od teraz.

Pozdrawiam!

No i różnicę widać gołym okiem, w końcu ruszyło :smiley: .

@Cedar: Nie możemy porównywać odległych o ponad 12 miesięcy dat, wtedy nieco inaczej wyglądała cała infrastruktura, nie było tylu dodatkowych rzeczy co teraz no i obciążenie innych usług było mniejsze. Cały czas rozwija się natomiast główny serwis i jemu też rośnie oglądalność, więc suma summarum powoli zaczęły wyłaniać się problemy. Mam nadzieję, że dzisiaj się z nimi znowu na jakiś (dłuższy) czas uporaliśmy.

Tomek, przeniosłem wątek do “O forum” [-X :wink:

picardv.jpg

Make it so! ;]

Witam!

Wystarczy przeczytać pierwszego posta w całości, ze zrozumieniem.

No elegancko w końcu śmiga forum =D> Widać jakieś poważniejsze zmiany nastąpiły ,autologowanie mi wywaliło z przeglądarki ,dobrze że pamiętałem hasło :slight_smile:

hmm… a ja już wieszałem psy na Chromie. :lol:

Pozdrawiam.