Forum xad.pl edycja,dodawanie działów

założyłem forum w serwisie xad.pl i nie wiem jak edytować, dodadać swoje działy,takie jak ja chce

ewentualnie polećcie mi inny serwis gdzie moge za darmo założyć forum i według własnych upodobać prosto dodać własne działy

Edytować, dodawać swoje działy można tylko w PA czyli Panelu Administracyjnym. Taki panel widoczny jest wyłącznie dla użytkownika zalogowanego jako administrator i znajduje się gdzieś na spodzie forum ( zależne od wybranej skórki forum).

Jeżeli miałbym polecić ci inny serwis to polecam YOYO.pl. Owszem procedura założenia forum będzie nieco bardziej skomplikowana ale do wszystkiego będziesz miał dostęp również przez klienta FTP. Opis tego jak założyć forum w serwisie YOYO.PL znajduje sie tutaj na forum dobreprogramy.pl w dziale sprawdzone porady o ile dobrze pamiętam :wink: .

jeszcze chciałbym wstawić własne dodatkowe informacje w nagłówku lub w stopce w serwisie xad.pl na forum ,mam już przygotowany kod html ale nie wiem gdzie go sie wstawia

Do tego trzeba mieć dostęp do FTP, czego xad.pl nie oferuje

no ale niektórzy mają zmienione

Sa tam dwa pola w PA: jedno do nagłówka i jedno do stopki. Jest to chyba w ustawieniach głównych dobrze widoczne :wink:

dariuss , polecam Ci zrobić sobie konto na http://www.ugu.pl, założyć nową WWW i DB. Ściągnąć sobie z tej strony phpBB by Przemo i ściągnąć sobie program FilleZilla nawet tu na vortalu jest i wrzucić tego przema i będzię full wypas, robisz co chcesz z nim. A nie jakieś głupie xad… miałem tam kiedyś forum i było ponad 1500 postów i nie wiadomo z jakiej przyczyny skasowali je.

a mogli byście mi polecić jakieś inne fajne phpBB

Odpal sobie lepiej Przemo :wink:

Zgadzam się z Nookiem. Łatwe w obsłudze, przyjemne no i wszystko dobre. Chociaż ma jeszcze dużo luk.

Osobiście bardziej preferuję phpBB3. Przemo bardzo obciąża serwery. Może, jeżeli forum będzie małe, to się tego nie odczuje, ale jeżeli chcesz mieć profesjonalne forum, to odradzam.

jeszcze jedno jeśli zarejestrowałem sie na ugu.pl i wysyłam stronke z tym phpBB3 przemo to mam wysłać cały katalog

“phpBB_modified_by_Przemo” czy zawartość na serwer ??

Wyślij samą zawartość w folderze ! Nie wysyłaj folderu! Ale nie rozumiem Cię phpBB3 Przemo?? To co wrzeszcie wrzucasz?

no chcę aby było widoczne forum na mojej stronce,

może niech ktoś napisze co po kolei mam robić w programie FileZila jak już połączę się z serwerem

Połaczysz sie z Filezillą. Wysyłasz w te pliki na server. Potem włączasz stronę instalujesz i gotowe.

jedno ostatnie pytanie który plik mam edytować aby dodać własny nagłówek ,logo,stopkę ??

W katalogu swojego skina w podkatalogu templates masz wszystkie pliki, w których możesz zmodyfikować wygląd (stopki, posty, listę użytkowników - wszystko).

dariuss ,wiesz co może na początek załóż jakiegoś bloga i tam rozwijaj język html

a dokładniej które to pliki w folderze templates ??

overall_header i overall_footer.