Forumowa szukajka

Coz, musze przyznac, ze mnie rowniez niejednokrotnie irytuje wyszukiwanie jakiejkolwiek frazy, moze sie tak zdarzyc ze niejestesmy pewni w ktorym dziale jest wyszukiwana fraza np. gdzies na forum widzialem opis programu fillezilla (pewnie webmastering, niepamietam, gdybym potrzebowal bym sobie napewno znalazl) jezeli wpiszemy w szukajke filezilla dostaniemy 7 wynikow z 3 roznych dzialow, w tym wypadku wszystko ladnie. Jednak mi juz niejednokrotnie zdazylo sie ze niebylem pewien w jakim dziale szukac danej frazy, szukalem wiec w ogolnym, a potem 10 miut przebijalem sie przez kolejne strony z wynikami z HiackThis.

Coz osobiscie uwazam ze gdyby isnitala mozliwosc wykluczenia poszczegolnych for z wyszukiwania znaczaco wplynelo by to na przejrzystosc, oraz latwosc wyszukiwania danych na forum. Przemyslcie to, bo warto :wink:

Również się z tym zgadzam. Znacznie by to nam ułatwiło wyszukanie potrzebnej informacji.

Myślę, że ciekawym przykładem byłby jakiś problem z autostartem.

Ciężko jest stwierdzić w jakim dziale to by się znalazło. A gdy wpiszemy w szukajke “autostart” to znaczna większość wyników to będą logi. Myślę, że kilka innych przykładów by się też znalazło…

Możliwosć wykluczenia jakiegoś działu to bardzo fajny pomysł, popieram.

Ewentualną alternatywą do wykluczenia jakiegoś działu z rejonu poszukiwań może być umożliwienie zaznaczenia jednocześnie kilku działów które chcemy przeszukać. W tej chwili (o ile sie nie mylę a mylić to ja się potrafię :smiley: ) można wybrać albo wszystkie działy albo tylko jeden konkretny.

Oczywiście tak jak w przypadku propozycji możliwości wykluczenia jakiegoś działu, nie wiem czy taka modyfikacja jest możliwa.

Jeśli tak to myślę, że jej wprowadzenie znacznie ułatwiłoby życie i to nie tylko leniom i tym, którzy nie umieją korzystać z szukajki :wink: ale również pozostałym userom. Nasze forum jest tak popularne i zawiera tak dużo tematów i postów (oczywiście jest to zaleta, nie wada :slight_smile: ), że to, co wspaniale funkcjonuje na innych forach może być zbyt słabe czy zbyt ograniczone dla potrzeb forum dobrychprogramów.

Z drugiej strony sądzę, że jeśli trwają prace nad zapowiadaną nową wersją forum to może nie warto przebudowywać “starej wersji” lecz skupić sie na dopracowaniu nowego forum (i jego szukajki :wink: ).

Znowu się rozpisałem a będąc “lajkonikiem” :wink: w dziedzinie skryptów i budowy forum nie powinienem tego robić. :oops:

Muszę na sobą popracować :mrgreen:

I tutaj leży sedno sprawy.

Nowe forum pisane jest od podstaw. Pierwotna wersja będzie “goła” i wszelkie modyfikacje będą robione potem zgodnie z sugestaimi userów (zatwierdzonymi i przyjętymi przez Administratorów). Lisek już pisał o tym w innym wątku. Modyfikacje na obecnym skrypcie już nie będą dokonywane. Więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nową wersję forum. Dopiero wtedy Administracja będzie rozpatrywać wasze sugestie.

fiesta ehh, nie można bło wcześniej o tym powiedzieć? :lol: czekamy z niecierpliwością na “nowe” forum :wink:

Jakoś mi to wyleciało z głowy 8) , dopiero post kolegi sdar mi o tym przypomniał.

BTW

Kto chciał i uważnie czyta dział O forum o wszystkim wiedział :lol:

fiesta

tyle było tych topiców nowych, że jakoś można było zapomieć :lol: