Forumowa szukajka

Od jakiegos czasu zaczyna mnie denerwowac jedna rzecz. Wpisuje w szukajce jakas fraze i wyskakuje mi w 70% temat o tytule: “Prosze o sprawdzenie loga” :? :? :?

Czy jest jakas szansa aby tematy z topicu Bezpieczeństwo i logi HijackThis byly automatycznie omijane przez szukajke ??

Szczerze mowiac przez te topicu w szukajce panuje chaos :?

Coraz ciezej co kolwiek znalezc :?

Dla przykladu na jednej stronie szukajki: http://forum.dobreprogramy.pl/search.php?mode=results znajduje sie 35 tematow z prosba o sprawdzenie LOGA :? Co to ma wspolnego z JAVĄ ktorej poszukuje w szukajce ??

Zwracam sie z ogromna prosba do Administracji o rozpatrzenie mojej prosby i zrobienie porzadku z szukajka ??

Uwazam ze jesli bedzie porzadek to łatwiej bedzie sie szukalo i moze zmniejszy sie zakladanie identycznych tematow (niech to bedzie zmniejszenie o 1% ale zawsze jest to 1% :wink: )

Pozdrawiam,

piotrekjunior

przecież tam możesz wybrać który dział możesz przeszukiwać

tam jest taka lista rozwijana o treści ‘forum’ i wybierasz interesujący cię dział który chcesz przeszukać :?

Zależy w czym szukasz i jak? Mówię o dziale, jak wpisany został wyraz itp. :wink:

i o to mi właśnie chodziło o czym pisze Gutek2222 ja tam żadnych uchybień w tej szukajce nie widzę wszystko znajduję bez problemów :?

O tym ze dzialy sa to ja doskonale wiem tylko jesli ja szukam odpowiedzi to odpowiedz moze znajdowac sie dokonale w roznych dzialach :?

Wielka szkoda ze nikomu to nie przeszkadza (procz mi) :frowning:

Pomysł kolegi piotrekjunior jest całkiem “do rzeczy” ale i to o czym piszą pozostali też się zgadza :slight_smile:

Modyfikacja szukajki powinna więc polegać moim zdaniem na możliwości wykluczenia jakiegoś działu z “rejonu poszukiwań”. Obecnie można tylko wybrać dział, który ma być przeszukiwany. Nie ma jednak możliwości okreslenia, że chcemy coś znależć we wszystkich działach za wyjątkiem jednego określonego np. "Bezpieczeństwo i logi… " (chociaż i inne działy są często zupełnie zbędne w poszukiwaniach).

Taka modyfikacja rzeczywiście usprawniłaby poszukiwania, gdyż obecnie chcąc pominąć w szukajce dział “Bezpieczeństwo” (który rzecziwiście pojawia się w bardzo wielu wynikach) trzeba przeszukiwać po kolei wszystkie inne możliwe działy.

Teraz to ja juz nie mogę nic znaleźć na tym forum.Bardzo cięzko się szuka w tej wyszukiwarce :-x

Czy ktos z Administracji moglby sie wypowiedziec ?? :slight_smile:

Zgadzam się z kolegą piotrekjunior.

Może to jest jednym z powodów, że pojawiają się te same tematy :wink:

dotyczących, np.antywirusów :lol:

Przeciez jak szukamy np info o nero to szukamy w konkretnych działach. I takie sobie wybieramy. Nie widziałem nigdzie modyfikacji która ma takie rozwiazanie o którym mówicie.

Ewentuanie podział na kategorie i wstawienia tam działu logi. Ale to chyba odpada.

Lazikar a cos takiego jest niemozliwe ??

Można zrobić wyszukiwanie jedynie w tytułach tematów. To wiem, ale takiego jak mówicie nie widziałem. Trzeba poszukać. Może.

to chyba dobrze bo co by bylo gdyby wszystkim to przeszkadzalo :o :o :!: :!:

Dla mnie katastrofa. :wink:

A dla mnie (i kilku innych userow) czysta i uporzadkowana szukajka ;]

Złączono Posta : 13.02.2006 (Pon) 18:17

PORZADEK by był :twisted:

Czlowieku … Nie chce sie klucic ale pomysl jesliby wszystkim przeszkadzala szukajka …

Nie kluce sie! !!

Nie chodzi mi o WSZYSTKICH tylko o kilka osob ktore by poparlo moj pomysl bo jak wiadomo w kupie siła :stuck_out_tongue:

Widizszi. Administracja spojrzy o jeden tylko taki junior sie czepia bo mu szukajka nie pasuje. A jak zobacza ze pare osob widzi problem to moze rzeczywiscie problem istnieje i moze warto sie nim zainteresowac.

;]

Zapewniam Cię że Administracja na forum nie popiera lenistwa czy braku umiejętności korzystania z narzędzia. Na wszystkich forach PHPBB wyszukiwarka oparta jest na tym samym mechaniźmie i jakoś wszystkim odpowiada, tylko tym którzy nie potrafią z niej skorzystać bądź im się nie chce, nie :lol:

FIESTA to nie to ze mi sie nie chce ale taka malutka modyfikacja sprawila by ze szukajka byla by bardziej przejrzysta :slight_smile:

Ale skoro nie da sie tego zmienic to nic :wink:

Musze nauczyc sie z tym zyc :smiley:

fiesta a jakbyś chciał wyszukać temat o składaniu kompa,powiedzmy za 3000 zł, to gdzie byś szukał? W hadrware, czy na luzie? Niektórzy zakładali tam tematy :shock:

Nie chodzi o to, że kolega ma takie widzimisie, tylko wprowadzając taką opcję(nie wiem czy wogóle istnieje) ułatwiłoby to szukanie potrzebnej rzeczy, a przecież apelujemy, żeby userzy szukali potrzebnej rzeczy w szukajce, nieprawdaż?