Forumowy hejter

Witam,

kilka dni temu zauważyłem, że jakiś internetowy pajac na jednym z forum wypowiada się negatywnie o mnie i o mojej rodzinie. Wypowiedzi są anonimowe, pisanie postów na wspomnianym forum nie wymaga nawet rejestracji konta. Chciałbym jakoś ustalić autora tych postów. Niestety kontakt z adminem forum nie pomógł.

Istnieje jakiś sposób na walkę z hejterami? Namierzenia IP?Może ktoś mi pomóc?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Piotrek

 

ps. nie jestem pewny czy to dobry dział na taki temat

Policja - zniesławienie. Upewnij się co do zasadności.

Tylko policja, sam nie jesteś w stanie nic zrobić. Co najwyżej admin mógłby.

Dokładnie. Nawet gdybyś dostał adres IP, ustaliłbyś jedynie u jakiego operatora ma łącze internetowe. Operator musi wydać dane personalne gościa jedynie na wniosek do prokuratury i tylko policji.

Jedyną możliwością zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej takiej osoby jest zgłoszenie tego na policję. Sam, nawet gdybyś ustalił jego IP i operatora który mu świadczy usługi internetowe, nic więcej nie wskórasz. Żaden operator bez wniosku ze strony policji i prokuratury  nie wyda ci danych personalnych.

Jeśli lubisz tracic czas to idz na policje. Oni zanim za to sie wezma mina dlugie miesiace. Za wlamanie do auta zabrali sie dopiero po roku od zgloszenia.

Opperator jako instytucja może i nie wyda, za to admin operatora po znajomości potrafi cuda zdziałać. :wink:

Chociaż, skoro Piotrek pyta o to na forum, to wątpię żeby takowe znajomości posiadał.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Szkoda że nie ma żadnego sposobu walki z takimi ludźmi. Szczerze mówiąc wątpię, że policja coś zrobi w tej sprawie. Brak dowodów, mała szkodliwość lub jakiś inny pretekst i sprawa zostanie zamknięta. ;/  

A ustalenie IP? Tylko admin może pomóc?

Żaden szanujący się admin / mod nie da ci niczyjego ip. Idź do sądu albo na policję :wink:

Niestety tak. 

Jak rozumiem to forum dopuszcza  komentarze pod  nickiem  “~anonim”? Może  twój hejter napisał kiedy pod  jakimś  nickiem ktore  mozna  by sprawdzić czy nie występuje  gdzieś  jeszce? Ew spróbuj sprowokować go do napisania  np maila  do ciebie - może się  okazac że z nagłówków  takiej wiadości wyciagniesz  IP :slight_smile:

Posty jakie  ten osobnik pisze  mają w  treści jakieś  konkretne  odniesienie do ciebie sugerujące  że zna ciebie  nie  tylko z sieci  czy są  to raczej takie  ogólnikowe  szykany?

Bo  może z  treści postow  po ich analizie wyciagniesz jakieś wskazówki co do tego  kim ta osoba może  być, może  używa jakichś specyficznych  zwrotów  etc etc

Jeśli nic  z  powyższych nie występuje to jedyną szansa  na namierzenie  go to niestety, tak jak wcześniej pisali koledzy, zgłoszenie całej sprawy Policji 

@T_K, na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych.