Forumowy hejter

(Rafalzielinski) #1

Witam,

kilka dni temu zauważyłem, że jakiś internetowy pajac na jednym z forum wypowiada się negatywnie o mnie i o mojej rodzinie. Wypowiedzi są anonimowe, pisanie postów na wspomnianym forum nie wymaga nawet rejestracji konta. Chciałbym jakoś ustalić autora tych postów. Niestety kontakt z adminem forum nie pomógł.

Istnieje jakiś sposób na walkę z hejterami? Namierzenia IP?Może ktoś mi pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Piotrek

ps. nie jestem pewny czy to dobry dział na taki temat

(drunkula) #2

Policja - zniesławienie. Upewnij się co do zasadności.

(Kpc21) #3

Tylko policja, sam nie jesteś w stanie nic zrobić. Co najwyżej admin mógłby.

(kuba3351) #4

Dokładnie. Nawet gdybyś dostał adres IP, ustaliłbyś jedynie u jakiego operatora ma łącze internetowe. Operator musi wydać dane personalne gościa jedynie na wniosek do prokuratury i tylko policji.

(Pablo79) #5

Jedyną możliwością zidentyfikowania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej takiej osoby jest zgłoszenie tego na policję. Sam, nawet gdybyś ustalił jego IP i operatora który mu świadczy usługi internetowe, nic więcej nie wskórasz. Żaden operator bez wniosku ze strony policji i prokuratury  nie wyda ci danych personalnych.

(H913090) #6

Jeśli lubisz tracic czas to idz na policje. Oni zanim za to sie wezma mina dlugie miesiace. Za wlamanie do auta zabrali sie dopiero po roku od zgloszenia.

(drunkula) #7

Opperator jako instytucja może i nie wyda, za to admin operatora po znajomości potrafi cuda zdziałać. :wink:

Chociaż, skoro Piotrek pyta o to na forum, to wątpię żeby takowe znajomości posiadał.

(Rafalzielinski) #8

Dzięki za odpowiedzi.

Szkoda że nie ma żadnego sposobu walki z takimi ludźmi. Szczerze mówiąc wątpię, że policja coś zrobi w tej sprawie. Brak dowodów, mała szkodliwość lub jakiś inny pretekst i sprawa zostanie zamknięta. ;/  

A ustalenie IP? Tylko admin może pomóc?

(Drobok) #9

Żaden szanujący się admin / mod nie da ci niczyjego ip. Idź do sądu albo na policję :wink:

(abrakadabra77) #10

Niestety tak. 

Jak rozumiem to forum dopuszcza  komentarze pod  nickiem  “~anonim”? Może  twój hejter napisał kiedy pod  jakimś  nickiem ktore  mozna  by sprawdzić czy nie występuje  gdzieś  jeszce? Ew spróbuj sprowokować go do napisania  np maila  do ciebie - może się  okazac że z nagłówków  takiej wiadości wyciagniesz  IP :slight_smile:

Posty jakie  ten osobnik pisze  mają w  treści jakieś  konkretne  odniesienie do ciebie sugerujące  że zna ciebie  nie  tylko z sieci  czy są  to raczej takie  ogólnikowe  szykany?

Bo  może z  treści postow  po ich analizie wyciagniesz jakieś wskazówki co do tego  kim ta osoba może  być, może  używa jakichś specyficznych  zwrotów  etc etc

Jeśli nic  z  powyższych nie występuje to jedyną szansa  na namierzenie  go to niestety, tak jak wcześniej pisali koledzy, zgłoszenie całej sprawy Policji 

(Drobok) #11

@T_K, na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych.