Forward portów Huawei B535-21BC

Witam,
Chciałbym prosić o pomoc. Próbuję przekierować port 80 z modemu internetowego do sterowników chłodniczych XWEB do routera Huawei modelu jak w temacie z włożona kartą SIM. Wydaje mi się że wszystko dobrze zrobiłem, ale jak pisuje IP zewnętrzne w przeglądarce to i tak nie wchodzi mi do panelu XWEB, robię to w tej samej sieci więc nawet jeśli jest blokada na dostęp publiczny to przynajmniej przekierowanie powinno działać wewnętrznie, a niewiem czemu nie działa. Na zdjeciach widać moje ustawienia zarówno routera jak i XWEBA. Coś robię nie tak czy ten router jest jakiś oporny?

Nie masz publicznego IP w sieci komórkowej.

To ja wiem, tylko jeżeli jestem podpięty pod router komputerem czyli jestem w tej samej sieci lokalnej to przy wpisaniu (zewnętrze go ip) :port powinien mi panel wchodzić, ale ze publicznego dostępu nie ma to próba logowania z innej sieci (np. Na telefonie przez transmisję danych) byłaby nieudana. To by znaczyło że przekierowanie działa tylko trzeba włączyć usługę mam rację?
Ja nawet lokalnie nie mogę otworzyć panelu używając zewnętrznego IP i mam wątpliwości czy jak spróbuję to potem skonfigurować mając publiczne IP czy wgl będzie działać.

Druga sprawa próbowałem robić też przekierowanie podłączając pod internet stacjonarny z Publicznym IP, też nie idzie, więc coś jest chyba nie tak

Nie.
Kup publiczne IP to będzie miało szansę wchodzić.

No ok to w poniedziałek spróbuję przy połączeniu internetu z sieci firmowej. Ona ma publiczne i stałe IP, mamy na niej serwer do zdalnego łączenia. Próbowałem już też tak tylko niewiem czy dobrze to robiłem. Po prostu wystarczy połączyć pod internet, przekierować port? Próbowałem już tak, że Port WAN wpisywałem 80-80 a Port LAN 3000 i wpisywałem IpPubliczne:3000 - nie działało, próbowałem też wpisać Port WAN 3000-3000 a port LAN 80 tez nie wchodziło. Generalnie w port WAN muszę wpisać zakres w tym konkretnym routerze nawet jak chce jeden port przekierować, trochę to głupio zrobione.
Kolejna informacja ważna jak wpisze IP zewnętrzne samo to wchodzi mi panel QNAPa, czyli port 80 jest zajęty, dlatego próbuje przekierować na jakiś inny, ale coś mi nie wychodzi :frowning: