Fotel dla gracza - pomoc w wyborze


(luigi0) #1

Szukam fotelu dla gracza. Ma to być jako prezent i zależy mi, żeby nie rozleciał się np. po 5 latach tylko był trwały.
W kwocie 500-700 zł coś dostanę?
Nie wiem jakich firm foteli szukać. Najlepiej to by chyba było usiąść na nim i przymierzyć czy tak na oko można kupić? Nie ma z tym problemu, możemy podjechać do sklepu, tylko czego szukać czego unikać? Nie musi być skórzany, z materiału też będzie ok jeśli szybko się nie przetrze.
Prosiłbym o pomoc w wyborze, w rozeznaniu się czego szukać :slight_smile:
Fotel szukam pod kątem wygody, ale też wyglądu, dlatego musi być “dla gracza”.


(lordjahu) #2

Nie ma takich foteli. Wszystko jest zależne od sposobu wykorzystania takiego fotela. Mam znajomych co zmieniają fotel co rok, dwa bo tak dynamicznie się na nim bujają. Ale są też tacy co na jednym stołku z 10 lat i więcej siedzą.

Po pierwsze ile zamierzasz na nim siedzieć, czego oczekujesz - jakieś preferencje ? Materiał musi być oddychający, by po godzinie gry nie odczuwałbyś dyskomfortu związanego z przyklejeniem się do fotela. Regulowane wsporniki, regulator wychyłu i otwory odpowiedzialne za cyrkulację powietrza to podstawa.

Co do wyglądu - celujesz w design gracza czy bardziej standardowy ?

Ze swojej strony, mogę Ci polecić takie z którymi miałem styczność i mieszczą się w Twoim przedziale cenowym:

  1. Diablo Chairs Diablo X-One
  2. Arozzi Torretta
  3. Nitro Concepts C80 - 50zł więcej ale czuć różnicę.

Jeśli dorzuciłbyś ze 200zł to znajdziemy Ci o wiele lepsze modele - myślę że warto :slight_smile:


(luigi0) #3

Celuję bardziej w wygląd (to nie dla mnie fotel dlatego na wyglądzie mi zależy). Materiał normalny będzie chyba lepszy niż eko skóra, żeby nie przyklejać się do fotela? Co najwyżej trochę się zedrze, a skóra będzie pękać(?)
A jak zwiększę budżet do 850 zł to co lepszego się znajdzie?


(daras28-82) #4

Dla gracza to tak jak mysz i klawa, musi być na kablu.


(daras28-82) #5

Myślałem że w przypadku fotela na którym masz trochę wysiedzieć grając ważna jest wygoda ale chyba nie idzie mi dziś myślenie.


(lordjahu) #6

No tak. Dla przykładu:
1.SPC Gear SR300
2.Nitro Concepts C80
3.Arozzi Mugello


(XOR) #7


(sdlike) #8

Zauważyłem pewną prawidłowość, ale wy pewnie również, że jeżeli ktoś jest graczem, chce kupić sprzęt gamingowy, to automatycznie cena tego sprzętu rośnie o 100 a czasami więcej procent.
Np fotel gamingowy. Przykładowe ceny z komputronika: https://www.komputronik.pl/category/15588/fotele-gamingowe.html
Podczas gdy rónie solidny fotel np https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf może być sporo tańszy.


(lordjahu) #9

To jest w dużej mierze zależne od wielu czynników - prawda jest taka że i na stołku można dobrze grać. Ludzi przyciąga design, praktyczność, cena ale również możliwości, oddychające materiały …


(luigi0) #10

SPC Gear SR300 jest fajny.A jaki materiał wybrać? Bo jest eko skóra - podejrzewam, że skóra będzie sie przyklejać do fotela. Jest też poliester - chyba lepsza opcja, może łatwiej się brudzi, ale może da się jakoś wyprać.


(warrko) #11

Z czystym sumieniem polecam fotel honor od halmara. Mam go od ok 2 miesiecy i nie mam żadnych zastrzeżeń.


(lunareth) #12

Fotel marcus byl ostatnio w IKEI na promocji. Sam taki kupiłem i powiem ze jest wygodny. Kosztowal 400zl i ma 10 lat gwarancji. Co najwazniejsze na starym mnie tyłek bolał od długiego siedzenia, a tu jak by problem zniknął. Nie jest on typowo dostosowany dla gracza ale wygodny. Niestety nie spełnia on wymogu wyglądu “dla gracza” :stuck_out_tongue:


(Nameziss) #14

Diablo są przereklamowane dostaniesz INFERNO Titan fajniej wykonany od diablo


Wszystkie te funkcje co drogi gamingówki kosztuje dużo taniej


(Poliner) #15

Od siebie dodam że dość opłacalnym wyborem jest seria Daytona od PRO-GAMER. Mam takowy od miesiąca i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jestem trochę w szoku że poniżej 400 złotych można zdobyć fotel nie odstający niczym od droższych modeli :wink: