Fotel ergonomiczny 2000 zł

Szukam fotelu ergonomicznego w przedziale do około 2000 zł.

Fotel będzie używany w domu, do komputera. Siedział będę na nim nawet po kilkanaście godzin w niektóre dni (praca siedząca, studia zdalne jak wiadomo teraz), dlatego zależy mi na wygodzie i ergonomii. Mój wzrost to 180 cm, waga 70kg.

Funkcje na które patrzę przy wyborze, w kolejności:

  1. Szeroko pojęta ergonomia - możliwość regulacji podłokietników (wysokość, wzdłuż, wszerz), oparcia lędźwiowego, siedziska (w tym jego głębokości), zagłówka itp.
  2. Jakość, żeby nie był po roku używania do wyrzucenia
  3. Wygoda
  4. Materiał – trwałość, jakość

Aktualnie siedzę na skórzanym, ma ponad 10 lat i nie ma żadnych dziur w skórze, ale już się lekko pochyla w bok jeden – do tego jest bez żadnych regulacji, oprócz wysokości siedziska. I nie polecam, w łatwo się nie da siedzieć w krótkich spodenkach bo się można tylko przyklejać. Brak regulacji również denerwuje, bo tylko ruch co 1h i ćwiczenia ratują moje plecy przed bólami.

Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych foteli. Albo chociaż firm jak ktoś zna jakieś z poniższych. Nie ma sensu porównywać foteli różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.

300 zł:
• Grospol Fotel Plus R (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, lędźwi)
• Grospol Basic (regulacja siedziska)
500 zł:
• Fotel HG-0001H (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka)
• IKEA MARKUS (regulacja siedziska, oparcia)
600 zł:
• ANGEL eurOpa (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)
700 zł:
• ERGOFIX Grospol (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
• Unique Ergonic (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
• Sitplus Fotel Ergon (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
• SPC Gear EG450 BK (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka)
• Ikea JÄRVFJÄLLET (regulacja siedziska, oparcia, zagłówka)
• Futura 3 S (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, lędźwi)
800 zł
• Unique Expander
• Profim Fotel Raya 21 (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia)
• ERGOMAX Flexi PLUS (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, zagłówka, lędźwi)

900 zł:
• Futura 4 S (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
• Nowy Styl Krzesło Be-All (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia)
• Unique Task (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, zagłówka, lędźwi)
1000 zł:
• DIABLO V-BASIC (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, oparcia, zagłówka)
• Unique Tune (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
• Unique VIP (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1200 zł
• Używany Herman Miller Sayl (regulacja podłokietników, siły przeciwwagi, regulację lędźwiową i głębokości siedziska)
1500 zł
• Unique Spinelly Biały 999W (regulacja podłokietników w pionie, siedziska, oparcia, lędźwi)
1600 zł
• Ergohuman Enjoy R Hrma (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
1900 zł
• Unique Wau 2 (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia)
• Grospol Fotel Ioo (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)
• Ergohuman Plus Elite (regulacja podłokietników w trzech kierunkach, siedziska, zagłówka, oparcia, lędźwi)

Jak dla mnie najciekawsze są z powyższych
Futura 3 S ma dużo regulacji i zagłówek, materiałowy. Oraz Sitplus Fotel Ergon za 700 ma wszystkie regulacje, siatka.

Jeśli znacie jakieś dobre fotele ergonomiczne, z regulowanym wszystkim to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące.
Będę sprawdzać je osobiście, je albo jeden zależy ile wybiorę wartych do sprawdzenia, bo mam blisko do warszawy a tam większość sklepów z firmami Polskich producentów powinno być.

Z góry dziękuję za pomoc.


Te fotele które podajesz, zapewnią z czasem 100% lordozę albo inne uszkodzenia kręgosłupa. Nieodzowna jest co co najmniej godzinę gimnastyka.

2 polubienia

A poważnie, to sprawa jest ciężka :slight_smile: Zobacz fotele polskiej firmy Bejot:

1 polubienie

To ja dokładam do wynalazków https://duckduckgo.com/?q=cross+legged+chair&t=ffab&iar=images&iax=images&ia=images

1 polubienie

Temat już poruszany, ale dobry .Od pięciu lat siedzę na Martela. Nie do zajebania.


Bałagan ale. tylko do wglądu :slight_smile:
jakieś kable z szafy wystają, coś nad routerem.

1 polubienie

wygląda na konstrukcję, która jest w stanie przetrwać upadek z 10 piętra. No ale pytanie czy w 2021 firma wciąż daje tyle stali czy coś uprościła.

1 polubienie

I tu jest pies pogrzebany. Nie wiem, poszukam. Ale 2K to tak lekko teraz. Ale to się opłaca.

1 polubienie

Takie solidne rzeczy są w 100% serwisowalne. Można kupić używany i w razie czego wyremontować.

ps. https://allegro.pl/oferta/fotel-obrotowy-martela-onda-czarna-skora-10220255739

1 polubienie

Cena super chyba sam wezmę.

1 polubienie

Napsikałem wszędzie WD40 i jak nowy. zapach, ale tego nie ominę.

1 polubienie

Od lat korzystam z foteli Kinnarps. Niegdyś miały nawet zniżkę, jako sprzęt rehabilitacyjny.
Po 8 latach nadal w formie. Regulacje wszelkich parametrów geometrii. Polecam.

1 polubienie

Dla mnie za delikatnie to wygląda. Dużo kasy za mało metalu,.

1 polubienie

Nie wnikam, ale waży z 30 kg, i jest naprawialne. albo 40

1 polubienie
1 polubienie

Tak jest Panie trenerze, obiecuję

Fajny ale znasz dokładny model? albo coś co teraz produkują podnego do twojego

Dobra widzę ze juz odpisałeś a linkiem do allegro

dzięki za odp. Tej firmy nie znałem zapisuję sobie do sprawdzenia np. ten https://outlet.kinnarps.pl/fotele-obrotowe-i-krzesla/1127--nowe-kinnarps-5000-fotel-biurowy-ciemnoszary.html

Szkoda ze nie dostępny w polsce

Przecież można zamówić