Fotel ergonomiczny - Jaki?

Jak wybrać fotel ergonomiczny?
Oczywiście jak wszyscy szukam najlepszego za jak najniżą cene :slight_smile:
Ale na potrzeby powiedzmy, że budżet będzie 600-800zł

Mowa tutaj o fotelach ergonomicznych a nie gamingowych.
Cel ma być wygodny i ergonomiczny :slight_smile: oraz siedzenie nie może być z takiej czystej siatki, materiał jest ok.

Ten środkowy wydaje się całkiem sensowny, wczesniej ten na dole był w przecenie na 700 coś ale już nie jest.

Wysyłka z magazynu w polsce, waga 23,9kg udźwig ponad 100kg (136kg) chociaż ten środkowy wygląda lepiej :confused:

Albo zupełnie inny jak uważacie?

Podbije, przy okazji znalazłem kupon więc ten 3 jest za 704zł bodajże
Poprzedni fotel miałem taki:

FOTEL LUX ECRU (wtedy kosztował 325 z darmową wysyłką - lepszy kurs walut był pewnie i mniejsza inflacja)

Problem z nim, że po latach używania (4 lata przepracował nie wiem czy to dużo czy mało) ekoskóra się zdziera (gdyby kogoś interesowało to jest chińszczyzna bo jak pamiętam kiedy składałem przyszedł w pudełku made in china :), aczkolwiek był solidny i wygodny w porównaniu do poprzednika, dlatego dla następnego nie chce ekoskóry).

Ewentualnie jeżeli w pracy macie jakieś wygodne fotele to też możecie podać :slight_smile:

Nie siedziałem, ale ostatnio wpadła mi recenzja JÄRVFJÄLLET Krzesło biurowe, Gunnared ciemnoszary, Dowiedz się więcej - IKEA i w sumie zaciekawił mnie ten fotel.

Też za jakiś czas chcę wymienić swój obecny, dlatego powoli „badam” temat :slight_smile:.

Co prawda to było 4 lata temu ale jak badałem te ikeowe to miały trochę płytką głębokość siedziska jeżeli dobrze pamiętam, to mi w nich średnio odpowiadało ale może się zmieniło.

'+ na pewno za prawdziwą skórę

Pewnie mówisz o fotelu chyba Markus gdzie wszystko było na sztywno przymocowane. W tym można regulować zagłówek, głębokość siedziska i wysokość podpory odcinka lędźwiowego :slight_smile:, dlatego mnie to krzesło zainteresowało bo w tych pieniądzach całkiem spoko opcja.

To będę musiał się przejechać do ikeii i sprawdzić :slight_smile:

Od lat używam przy domowym stanowisku komputerowym (spędzam na nim wiele godzin dziennie) fotel Markus zakupiony w IKEA. Konstrukcja i funkcjonowanie świetne. Ma naturalnie regulację wysokości, a także wychylenie do tyłu od pozycji głównej, dodatkowo w dwóch stopniach. Pokrycie siedziska i podłokietników to prawdziwa skóra. Plecy to przewiewna siatka. Jest wyprofilowanie podparcia dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponieważ miewam kłopoty z tą częścią kręgosłupa, to wyprofilowanie sprawuje się rewelacyjnie. Słabszym punktem wykonania jest zagłówek na szczycie oparcia, którego pokrycie po latach nieco się wytarło, bo nie jest to skóra. Ale nie jest to problemem, bo wymyśliłem proste pokrycie czarnym materiałem, który te wytarcia zasłania, a poza tym daje się prać, co jest ważne dla higieny.
Dałem za ten fotel ok. 10 lat temu 499,-. Jak widzę obecnie zdrożał do poziomu 599,-

Dzięki ale właśnie jeżeli dobrze zrozumiałem z komentarza Fizdy to właśnie jeden z tych modeli był trochę za płytki na mój gust jak kiedyś patrzyłem, ale jak będę w ikei to oczywiście sprawdzę oba modele.

Tak, prawdopodobnie był to Markus, bo ten co ja podlinkowałem jest nazywany przez ludzi Markus II :slight_smile:

Popatrz na second-hand, np u tego sprzedawcy:
https://allegro.pl/uzytkownik/schwinnmen/meble-biurowe-fotele-64519?bmatch=e2101-d3794-c3683-com-1-4-0616