Fotel gamingowy


(Czaro) #1

Witam,

już od jakiegoś czasu rozważam kupne fotela gamingowego, a z racji, że akurat są WIELKIE przeceny, to może bym się skusił.

Nie mam w sumie pojęcia, czym te fotele się różnią i na co zwrócić uwagę. Na pewno nie chcę fotela ze skóry. Kiedyś miałem taki i dla mnie to była porażka. Strasznie się nagrzewał, szczególnie latem.  

Mogą być tak do 1000, 1200zł (lub jak kto woli do 300 euro max, bo akurat w tej walucie zarabiam).

Chociażby takie mnie zainteresowały, ale...który już wybrać to nie wiem.

Jedno mam na pewno pytanie. Zauważyłem, że w opisie widnieje maksymalna waga użytkownika jaką fotel może wytrzymać. Faktycznie jest to ważne i trzeba na to zwrócić uwagę? Akurat ważę w przedziale 100-110, a widziałem z tych akurat foteli (zalinkowanych) 4, które są do 130 kg.


(silvver) #2

 

Wyglądem, kształtem, ilością miejsca, dodatkami, opieradłami, materiałem… etc

My ci nie doradzimy na którym będzie ci się wygodniej siedzieć - zwłaszcza, że np. niektóre fotele są trochę szersze, inne węższe, te mają takie opieradła, tamte inne…

 

Ja mojego dxracera (materiałowy) kupiłem w Agata Meble za ok 750 PLN. Najlepiej fotele kupować w normalnych sklepach, gdzie możesz je dotknąć i usiąść. Inaczej to masz kupowanie trochę kota w worku, więc nie polecam (niby możesz zwrócić do 14 dni, ale to kłopot) - zwłaszcza że taki fotel to już pewna inwestycja pieniężna i po prostu musi się w nim dobrze siedzieć. 

 

Oczywiście, że waga jest ważna. Jeżeli dorosły człowiek (ok 90kg) będzie korzystać z np. rozkładanego stołka (na którego spodzie jest “max 60kg”) to najpewniej taki stołek szybko się rozpadnie. Zwłaszcza jak zmierzasz wydać ok 1000 PLN. Raczej będą w stanie stwierdzić, jak fotel się popsuje z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej wagi (bo np. określone elementy w określonych miejscach nie wytrzymają).

 

Zresztą poczytaj sobie sam

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=jak wybrać fotel gamingowy 


(Czaro) #3

Jeszcze trochę w necie szukałem, ale właśnie nie po to się pytałem, żeby dostać odpowiedź typu wygoogluj sobie no offence.

Po prostu chciałem jakieś info lub propozycje dostać.  Bo poczytać sobie sam też mogę.

Często są tu ludzie, którzy są w temacie i mogą coś doradzić zamiast szukać w ciemno. 

 

A i znalazłem ciekawy model http://www.mposition.pl/

Tylko jednak taki już nie na moją kieszeń :slight_smile: