Fotka.pl i kradzież i podszywanie się

witam mam takie pytanko… odnośnie serwisu fotka.pl

Jak mógłbym sprawdzić z jakiego IP zostało założone konto w tym serwisie? Jeżeli ktoś przykładowo zakłada konto umieszczając na nim moje zdjęcia to w jaki sposób można byłoby ustalić kto to jest? Czy warto zgłaszać takie rzeczy na Policje…?

Na policję raczej nie…

Ale możesz to zgłosić do administracji serwisu, oni już będą wiedzieli co z delikwentem zrobić :wink:

Na początek na pewno zablokują takie konto, a pózniej podejmą dalsze kroki.

oczywiście pod warunkiem, że jesteś w stanie udowodnić, że owe zdjęcia faktycznie należą do Ciebie…

a czemu na policję nie? jesli ktoś wypisuje na głupoty i brednie?

w pierwszej kolejnosci zglos sie do administracji fotka.pl

jestem w stanie udowodnić ze to ja jestem na tych zdjęciach…

Złączono Posta : 30 Październik 2007, 21:49:35

zgłosiłem ale znając życie to za nim oni usuną konto to potrwa to trochę

widzisz, wszystko zależy jeszcze od kontekstu, jeżeli to Ty jesteś na zdjęciu, a osoba wystawiająca je wystawia, to narusza ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych w części dotyczącej ochrony wizerunku, jeżeli jesteś np. jedną z wielu osób przedstawionych na zdjęciu, to o ile dana osoba ma prawo do publikacji danego zdjęcia to nic złego się nie dzieje.

no niestety nie ma innych osób tylko ja;/

Po pewnym incydencie w szkole, jestem pewien że wszystko można zgłosić.

a:

Pewnie że możesz zgłosić na policje, później nawet sąd.

Jeśli sprawa jest tak duża że rzeczywiście podrabia się pod Ciebie, wypisuje przeróżne komentarze w Twoim imieniu itp. Ludzie nie znają konsekwencji takich zabaw…

Lecz najpierw:

Przez Administratorów bo inaczej to jak chyba nie chcesz włamywać sie do ich serwera :stuck_out_tongue:

jak narazie to nie usuneli wyslalem chyba 5 wiadomosci czy ten serwis nie ma jakiegos normalnego kontaktu z administratorami lub moderatorami? wogole zastanawiam sie czy oni czytaja te wiadomosci… Ziomixiu nie wiem czy nie byloby szybciej…

To gdzie Ty piszesz te wiadomości ?

Nie oczekuj reakcji po 5 minutach.

Jak ja pisałem do Administracji czy tam Moderacji (dokładnie nie pamiętam) Fotki wiadomości do przeważnie po kilku godzinach miałem odpowiedz.

I nie zasypuj ich górą wiadomości bo Tobie zablokują konto za spam :?