Fotka.pl i kradzież i podszywanie się

(Lukaszm Zdw) #1

witam mam takie pytanko... odnośnie serwisu fotka.pl

Jak mógłbym sprawdzić z jakiego IP zostało założone konto w tym serwisie? Jeżeli ktoś przykładowo zakłada konto umieszczając na nim moje zdjęcia to w jaki sposób można byłoby ustalić kto to jest? Czy warto zgłaszać takie rzeczy na Policje...?

(Krzysieek88) #2

Na policję raczej nie...

Ale możesz to zgłosić do administracji serwisu, oni już będą wiedzieli co z delikwentem zrobić :wink:

Na początek na pewno zablokują takie konto, a pózniej podejmą dalsze kroki.

(Airborn) #3

oczywiście pod warunkiem, że jesteś w stanie udowodnić, że owe zdjęcia faktycznie należą do Ciebie...

(Lukaszm Zdw) #4

a czemu na policję nie? jesli ktoś wypisuje na głupoty i brednie?

(Kostrzewa83) #5

w pierwszej kolejnosci zglos sie do administracji fotka.pl

(Lukaszm Zdw) #6

jestem w stanie udowodnić ze to ja jestem na tych zdjęciach...

Złączono Posta : 30 Październik 2007, 21:49:35

zgłosiłem ale znając życie to za nim oni usuną konto to potrwa to trochę

(Airborn) #7

widzisz, wszystko zależy jeszcze od kontekstu, jeżeli to Ty jesteś na zdjęciu, a osoba wystawiająca je wystawia, to narusza ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych w części dotyczącej ochrony wizerunku, jeżeli jesteś np. jedną z wielu osób przedstawionych na zdjęciu, to o ile dana osoba ma prawo do publikacji danego zdjęcia to nic złego się nie dzieje.

(Lukaszm Zdw) #8

no niestety nie ma innych osób tylko ja;/

(walker123) #9

Po pewnym incydencie w szkole, jestem pewien że wszystko można zgłosić.

a:

Pewnie że możesz zgłosić na policje, później nawet sąd.

Jeśli sprawa jest tak duża że rzeczywiście podrabia się pod Ciebie, wypisuje przeróżne komentarze w Twoim imieniu itp. Ludzie nie znają konsekwencji takich zabaw...

Lecz najpierw:

(Ziomixiu) #10

Przez Administratorów bo inaczej to jak chyba nie chcesz włamywać sie do ich serwera :stuck_out_tongue:

(Lukaszm Zdw) #11

jak narazie to nie usuneli wyslalem chyba 5 wiadomosci czy ten serwis nie ma jakiegos normalnego kontaktu z administratorami lub moderatorami? wogole zastanawiam sie czy oni czytaja te wiadomosci... Ziomixiu nie wiem czy nie byloby szybciej...

(Krzysieek88) #12

To gdzie Ty piszesz te wiadomości ?

Nie oczekuj reakcji po 5 minutach.

Jak ja pisałem do Administracji czy tam Moderacji (dokładnie nie pamiętam) Fotki wiadomości do przeważnie po kilku godzinach miałem odpowiedz.

I nie zasypuj ich górą wiadomości bo Tobie zablokują konto za spam :?