Fotomontaż - brak inspiracji - Dobro Vs. Zło!

Muszę wykonać fotomontaż na temat dobro vs zło. Fotomontaż musi składać się z kilku warstw, muszą być użyte maski. TOTALNIE brak mi inspiracji. Ma może ktoś z was ciekawy pomysł ? Mile widziane jakieś koncepcje, a nawet obrazki z których można coś wyciąć. Myślałem nad zrobieniem czegoś takiego, że 1 połowa człowieka jest ok - ładne kolorki, włosy, druga - zła - dodać jakieś szramy na twarzy, tatuaże, zamiast ręki to wkleić piłę, jakieś rogi na czoło, czerwone czoło. Nie mogę znaleźć jakiegoś symetrycznego portretu całego człowieka. Tylko nie bardzo potrafię znaleźć materiały pod taką koncepcję. Mile widziana wszelka pomoc.

Czy to nie jest przypadkiem praca domowa?? Przeczytaj regulamin!!

Nie to nie jest praca domowa. Nigdzie nie napisałem, że chcę aby ktoś za mnie wykonał. Jedynie podsunął jakiś pomysł lub pomógł znaleźć ciekawy materiał do takiego fotomontażu.

Mile widziane linki do stron skąd można pobrać zdjęcia w dużych rozdzielczościach i dobrej jakości [portrety, chmury, etc.]

http://www.deviantart.com/ masz tam różne kategorie, możesz tez wyszukiwac zdjęcia wg nazw, opisów, podpisów itp…

Ten motyw z człowiekiem “w pół dobrym i pół złym” nawet wydaje mi się dobry. Mógłbyś znaleźć jakieś takie zdjęcie, przerobić je na “złe” i po prostu zastosować płynne przejście między fotkami. Mogłoby ciekawie wyglądać.

Potwierdzam, że pomysł ok. Albo motyw femme fatale :wink: z jednej strony dobra, zadbana, a z drugiej pruderyjna, półnaga, z papierosem i może te tatuaże itd ;p

A zdjęcia itd. to polecam szukanie właśnie na wcześniej wymienionej stronie deviantartu, lecz trudno tam o znalezienie czegoś w dużej rozdzielczości…

Ja wymyśliłem jeszcze coś troszkę innego. Z przykładowo takiego obrazka:

delicatebyc0incidencegs9.png

Mógłbyś zrobić coś takiego:

delicatebyc0incidence1am6.png

Tak na szybko zrobiłem w GIMP-ie żeby pokazać o co chodzi. Oczywiście zmiana koloru oczu i skóry to tylko przykłady, docelowo przydało by się więcej szczegółów, dorobienie “uśmiechu” itp.

Kurdę nie mogę znaleźć żadnej fotki kiedy jest np. widoczna cała kobieta gdzie ma np. rozłożone ręce tak, aby np. w jedną rękę wkleić widły, zamiast nogi jakieś ramie od robota etc :smiley:

Coś w tym stylu tylko inaczej ręce :smiley:

69cea1641de847depr7.th.jpg

szukam też czegoś takiego,ale nie z uciętym czubkiem głowy i trochę tułowia by się przydało, żeby jakieś skrzydła dokleić:D

camillabynullermandenva8.th.jpg

Proszę bardzo :smiley:

Bitmapa nr 1

Bitmapa nr 2

Bitmapa nr 3

A teraz zróbcie małpke :stuck_out_tongue:

3 - super, tylko nie mogę znaleźć fotki odpowiedniej, całego devianta chyba już przejrzałem.

a może coś takiego:

7a594dc9f766f337m.jpg

Co do tych skrzydeł to może coś w tym stylu?

foto1

foto2

albo to:

foto3 <-- tutaj tło to nie problem (; a modelka jako tako jest

to jest świetne: foto4 te chmury można naprawdę świetnie zrobić + może jakieś skrzydła?

a co do tego typu fotomontażu może przyda się coś takiego foto5

i może coś takiego? foto6 w sensie pozbycia się tych balonów i zastąpienia tego np. tą ognistą kulą czy czymś (;

Mam nadzieję, że pomogłam :wink:

Możesz zrobić “patent” twarzy dzielonej na pół wzorując się na przykładzie Avillon’a , nr 2 !!