Fotor z vortalu i komunikat Eset IS

Wygl─ůda mi to na adware instalatora, co poradzi─ç jak kto┼Ť wyda darmowy program a do instalatora doda crap by zarobi─ç.

No i mam dziada na ko┼äcu, mo┼╝e przydatny dodatek ale wida─ç wci┼Ťni─Öty chamskim kodem:

image

1 polubienie

Mam popup blocker (for Fabian Simon) i czysty.
https://www.virustotal.com/pl/file/abee96f4f847bedded1fcfe870bf2b627d741ebd7da194fe55b95ec820ad74a1/analysis/
Ale mia┼éem ju┼╝ wirusa opery w agencie, wi─Öc nie dziwi┼ébym si─ÖÔÇŽ

Ludzie w znalezionych portfelach doszukuj─ů si─Ö miny pu┼éapki? Podejrzenia,to straszna rzecz, chyba ┼╝e - wy┼Ťwi─Öcili diabla agenta?

Mia┼éem popup ten blocker, poszed┼é w diab┼éy. Po p├│┼é godziny zacz─ů┼é wyrzuca─ç proces nightly firefox 55. Cofa┼éem karty i przegl─ůdarka znika┼éa, nie by┼éo w procesach. Potem na klika┼éem z zak┼éadk─Ö forum - przegl─ůdarka znika┼éa.
Po usunięciu tego rozszerzenia - wszystko wróciło do normy.
A┼╝ dziwne, ┼╝e rozszerzenie jest w agencie, a nie ma go w bazie program├│w DP. :stuck_out_tongue_winking_eye:

A ja si─Ö raz zastanawia┼éem kto to mi zainstalowa┼é, teraz ju┼╝ wiem ┼╝e gdzie┼Ť sprytnie wci┼Ťni─Öto w jaki┼Ť instalator.

1 polubienie

Problem w tym, ┼╝e tego typu dodatki proponowane s─ů przez bardzo wiele instalator├│w oprogramowania i nie mamy na to ┼╝adnego wp┼éywu. Nawet, je┼Ťli korzystasz z serwisu jako zalogowany u┼╝ytkownik i wtedy nie masz asystenta pobierania, to program kt├│ry ┼Ťci─ůgasz mo┼╝e - jak w tym przypadku - proponowa─ç takie rzeczy podczas instalacji lub (w najbardziej przebieg┼éy spos├│b) podczas aktualizacji.

4 polubienia