Fotor z vortalu i komunikat Eset IS


Wygląda mi to na adware instalatora, co poradzić jak ktoś wyda darmowy program a do instalatora doda crap by zarobić.


No i mam dziada na końcu, może przydatny dodatek ale widać wciśnięty chamskim kodem:

image

1 polubienie

Mam popup blocker (for Fabian Simon) i czysty.
https://www.virustotal.com/pl/file/abee96f4f847bedded1fcfe870bf2b627d741ebd7da194fe55b95ec820ad74a1/analysis/
Ale miałem już wirusa opery w agencie, więc nie dziwiłbym się…

Ludzie w znalezionych portfelach doszukują się miny pułapki? Podejrzenia,to straszna rzecz, chyba że - wyświęcili diabla agenta?

Miałem popup ten blocker, poszedł w diabły. Po pół godziny zaczął wyrzucać proces nightly firefox 55. Cofałem karty i przeglądarka znikała, nie było w procesach. Potem na klikałem z zakładkę forum - przeglądarka znikała.
Po usunięciu tego rozszerzenia - wszystko wróciło do normy.
Aż dziwne, że rozszerzenie jest w agencie, a nie ma go w bazie programów DP. :stuck_out_tongue_winking_eye:

A ja się raz zastanawiałem kto to mi zainstalował, teraz już wiem że gdzieś sprytnie wciśnięto w jakiś instalator.

1 polubienie

Problem w tym, że tego typu dodatki proponowane są przez bardzo wiele instalatorów oprogramowania i nie mamy na to żadnego wpływu. Nawet, jeśli korzystasz z serwisu jako zalogowany użytkownik i wtedy nie masz asystenta pobierania, to program który ściągasz może - jak w tym przypadku - proponować takie rzeczy podczas instalacji lub (w najbardziej przebiegły sposób) podczas aktualizacji.

4 polubienia