"Fotosik i Carta Blanca" - dziwny mail

Dostałam maila na login i adres mailowy używany w fotosik.pl o treści “Wspaniałe zdjęcia w Twoim albumie zachęciły mnie do zaproszenia Cię do wzięcia udziału w naszym konkursie itd…” Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mam tam oczywiście trochę albumów, ale oznaczonych jako prywatne i w związku z tym nikt do nich dostępu mieć nie powinien. Nie wiem teraz jak powinnam zinterpretować tę okoliczność? Jakim cudem ktoś zna mój login na w/w portal i dodatkowo może oglądać moje prywatne zbiory? Czegoś tu nie rozumiem.

podaj adres z ktorego dostalas maila

Mail od - > jacek.cartablanca@gmail.com Jacek Mazur z Carta Blanca

jak dla mnie sciema

email z konta darmowego zalozonego na gmail, nie znam firmy ktorej pracownicy wysylaja wiadomosci sluzbowe z prywatnych skrzynek

jezeli chodzi o fotki to pewnie nigdy ich nie widzial, a co do pytania o to jak zdobyl Twoj login i adres email to nie wiem i nie chce wiedziec

Znalazłam coś takiego

Tu cały mail, oczywiście bez mojego loginu

Nie zauważyłam tego wcześniej, bo aktualnie pocztę przeglądam na Operze i to, że wysłane z fotosika było na samym dole, a treść maila mnie od razu wkurzyła, więc nie popatrzyłam dokładnie na nadawcę i w sumie wyżej podałam mail zwrotny. Mam u nich albumy znajomych, którzy raczej nie byliby zachwyceni gdyby okazało się, że są publicznie udostępnione. Ale dalej nic nie rozumiem jeśli chodzi o treść tj. o te “wspaniałe zdjęcia”, chyba, że to taka podpucha… w sumie mail źle skonstruowany i w/g mnie w takiej formie nie powinien być wysyłany. Jutro do nich napiszę, niech wyjasnią to pierwsze zdanie.

To Spam.

Skoro jesteś zarejestrowana w serwisie Fotosik i przy rejestracji podałaś swojego emaila i nie zaznaczyłaś odpowiednich opcji, to nie wiem skąd Twoje zdziwienie.

oraz:

http://www.fotosik.pl/regulamin.php

Jak Ci to nie pasuje zawsze możesz zmienić ustawienia w swoim profilu, ewentualnie wyrejestrować się:

A z tym albumem to zwykła podpucha ze strony reklamodawcy.