FOXCONN A690GM2MA + chłodzenie Pentagram hp-100 , problem

Witam,

Posiadam płytę FOXCONN A690GM2MA. Jako że chciałbym troszkę pokręcić proca zakupiłem chłodzenie Pentagram Freezone Hp-100 ALCU.

Próbuje zamontować radiator na procku ale nici z tego, zaczepy radiatore widoczne tutaj w teście są za wysoko dla ramy w mojej płycie głównej, dokładnie tej . Ktoś ma może podobną płytę i uporał się z problemem? Dodam że podstawka dodana w zestawie wogóle nie pasuje więc raczej będe próbował z tą coś wykombinować.

Swoją drogą teraz tak oglądam ten radiator… Te zaczepy są przyśrubowane blaszką. A gdyby tak tą blaszkę troszkę obniżyć (zagiąć w dół) ?

Pozdrawiam

Mam podobną płytę i przymierzam się też do kupna tego chłodzenia. Z tego co się orientuję to całe chłodzenie powinno zmieścić się w granicach tej żółtej plastikowej podstawki więc nie powinno być żadnego problemu z założeniem. Piszesz o jakiejś “dodanej podstawce do zestawu” jeśli mówisz o tym okrągłym plastiku to jest on przeznaczony pod socket 775 a nie AM2, więc tym sobie niezawracaj głowy. Może przeczytaj instrukcje raz jeszcze, tylko dokładniej :wink:

Poradziłem sobie. (Tak swoją drogą instrukcji nie było w zestawie ;] ) Trzeba naprawdę mocno naprężyć klamry i cały radiator ;o

Co do chłodzenia to jest ok, dobrze że miałem jeszcze troche pasty termoprzewodzącej. Anyway żeby całe 3000 obrotów mogło być trzeba wyłączyć “smart CPU fan control” i Cool and Quiet… Troche wyższa tempa teraz, w granicach 42 stopni… Zobaczymy jak wyjdzie po kręceniu.

W idle czy w stresie ? U mnie (AMD 2x4200 stock) na boxowym w idle mam ok 30-32 stopnie(ok.1600rpm) w stresie 48-52 stopni. Tak więc jest całkiem przyzwoicie. Nie zamierzam go krecić a jedynie chciałem trochę ściszyć komputer i teraz zastanawiam się czy jest w ogóle sens kupowanie chłodzenia za 50 zł :?:

jeśli jest to yen pentagram to się opłaca

Wiesz co, zmierzyłem temperatury w ewereściei jeszcze jednym programiku, bo coś ten SpeedFun przekłamywał :X

Okazało się że w idle procek ma koło 28 stopni (core1/2 24-29 stopni) a w stresie 33 :smiley: