Foxit Reader - drukowanie stron w złej kolejności

Problem

W programie Foxit Reader (wersja 5.3.1.0606 i niższe) występuje błąd przy drukowaniu dwóch stron na arkuszu - strony pojawiają się w złej kolejności. Obrazuje to poniższy screen:

fr1_min.png

Trzymając tak wydrukowaną kartkę w dłoni, trzeba byłoby czytać najpierw prawą połowę, a potem lewą.

Rozwiązanie

Zmiana ustawień drukowania w Foxit Readerze nic nie da. Można wybierać orientację pionową, poziomą, w odwróconej kolejności, a wydruk i tak będzie taki jak w miniaturce.

Aby rozwiązać problem, należy wejść w ustawienia drukarki i tam wybrać poziomą orientację papieru.

fr2_min.png

Po takim zabiegu miniaturka kartki w oknie ustawień drukowania Foxit Readera zmieni się na poziomą, a kolejność drukowanych na niej stron będzie prawidłowa.

fr3_min.png

Uwagi końcowe

Zastosowanie prawidłowych ustawień drukarki działa jednorazowo, przy jednym drukowaniu. Nawet nie zamykając PDFa ani programu, przy kolejnym drukowaniu ustawienia mogą znowu zostać przywrócone do domyślnych Foxit Readera. Należy wtedy powtórzyć procedurę - w praktyce ustawienia drukarki pozostały bez zmian, więc wystarczy wejść w ustawienia drukarki i po prostu kliknąć OK, nic nie zmieniając.

Problem ten został zgłoszony jako bug na stronie producenta. Miejmy nadzieję, że w kolejnej wersji zostanie już rozwiązany.