Fps a nowy procesor, Prosze o pomoc

Proszę o pomoc ponieważ mam problem z nowym prockiem w grach. Mam cały czas 120+fps ale w niektórych momentach na sekunde czy max dwie spadają do 20 po czym wracają do 120/130+ co może być przyczyną?Na pewno nie temperatura bo to już sprawdziłem
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500
Płyta Asus H81M-K
Karta MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5
Procek i5 4460 3,2Ghz
1x2gb ram 1x4gb ram
1TB Dysk

Zacznij od uruchomienia testów i obserwuj co się dzieje np: FurMark, OCCT, przyczyną może być kompletnie wszystko.

Czy te momenty występują w równych odstępach czasu?
Czy w tym czasie na scenie nie pojawia się wiele złożonych elementów graficznych (postaci, drzew, zarośli, włosów itp.).
Jaki system?

Temperatura w okolicach 40-50 stopni (CPU,GPU)
Cpu-z nie rejestruje spadków taktowania
Nie wiem co to może być

Pojawia się to randomowo
System to win 8.1
Niezależnie od otoczenia

Rozumiem, że dzieje się to nawet jeśli w grze “stoisz w miejscu”? Oczywistym jest to, że w trakcie gry może ona czasami zwalniać. Np. jak karta kiepsko obsługuje efekty cząsteczkowe, a w grze pojawi się mgła.
Odpal grę w oknie i obok (lub na drugim ekranie) menadżer zadań, posortowany malejąco po zużyciu CPU. Strzelam, że coś ci się w tle odpala i zużywa CPU, jakiś backup, aktualizacja albo coś takiego.

To teraz dysk twardy. Zużycie dysku podczas grania + skanowanie dysku + S.M.A.R.T.

właśnie wszystko jest na 0% albo 1% tylko gra 100% czy to normalne przy 4 rdzeniach? dodam że gra to overwatch a nie jest ona zbyt wymagająca względem sprzętu a i tak gram na ustawieniach średnich

HD Tune i test Benchmark + Error Scan (ale nie Quick scan)

a error scan w toku

zaktualizuj bios płyty głównej

@emino12
Jedno z rozwiązań. Wejdź w ustawienia karty, włącz VSync, zapisz, potem wyłącz i zapisz.

Bios najnowsza wersja

niestety to nie działa

Tutaj rozwiązaniem jest Oczyszczenie dysku i sprawdzenie czy nie ma wirusów.
Trzeci post od dołu.
Możesz zastosować CCleaner i ADWCleaner.
Daj znać czy ADWCleaner coś znalazł. Może będzie trzeba podziałać coś dalej.

Ccleaner już zrobiony a ADWcleanerem spróbuje

w takim wypadku ciężko powiedzieć, taki stan rzeczy może powodować też zasilacz który powolutku zaczyna padać np. jedna z linii nie trzyma super napięcia, może miałbyś od kogoś pożyczyć na chwile i podmienić żeby sprawdzić, akurat L1 to była dość awaryjna jednostka, dopiero wersja L2 to zasilacz który można w 100 procentach polecić. Power Limitu nie zmieniałeś na karcie graficznej nie podkręcałeś nic na własną rękę?

Jeszcze popraw Oczyszczaniem dysku
obraz

ADWC znalazł pliki zrestartował komputer i ponoć je usunął oczyściłem dysk i teraz spróbuje odpalić na nowo.