FPS - duża różnica 60 & 100?

witam! gram obecnie w CS’a (Counter-strike) ;p wyciągam tylko 60 fps. chciałbym wyciągnąć tą 100.

mój sprzęt:

AMD Athlon 1700 XP+

512 MB RAM, 1,47 GHz

karta graficzna: Radeon 9550 128MB .

słyszałem, że FPS zależy od procesora - to prawda? bo widać, że mój procesor jest cienki :smiley:

Powyżej 25 fps i tak nie zauważysz różnicy. Bezwładność oka.

nie ma dużej różnicy pomiędzy 100 fps a 60 fps ? chodzi o grę samą , płynność ruchów itd.

FPS zależy od karty grafiki i procesora ale inne rzeczy też mają na to wpływ jak np. pamięć ram. Jeżeli masz cały czas równo 60fps to wyłącz vsync.

smooker , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

nie mam równo 60 cały czas. vsync jest ok. jest czasami 40 a czasami nawet 70-80 ;d ale to rzadko ;d

W CS jak najbardziej przydaje się fps powyżej 60. W prawdzie nigdy nie grałem w CS’a, ale grywam w COD i płynność w multiplayerze to dla mnie 80 FPS i więcej.

Zależy co już pracuje na maksymalnych obrotach. Musiałbyś zobaczyć użycie GPU podczas gry i jeśli nie jest ono bliskie 100%, to lepszy procesor powinien podnieść FPS.

Możesz też podkręcić trochę obecny, choć tu ci nie pomogę, bo nie mam doświadczenia z OC Athlonów XP.

Każdy klient powinien być ustawiony na 100fpsów w csie, od dawna to jest powiedziane i ustawiane, amen ;]

bart25 - jak sprawdzić zużycie GPU ? ;p

Spróbuj w GPU-z. Tylko zaznacz kontynuowanie pomiaru po minimalizacji.

Tia dobry żart jest ogromna różna po między 25fps a 60fps ale już po między 60 a 100 nie ma różnic.

tzn np. że jak ktoś się nauczy tak przez 2 lata na 60 fps grać dobrze w cs’a to przy 100 również będzie dobrze grał ? :smiley:

Użyj tej komendy: fps_max 100.

Samo fps_max nic nie da. Musiasz jeszcxze wpisac komendę fps_modem 100.

A 60 fpsów masz,bo pewnie odświeżanie monitora masz na 60hz. Spróbuj zmienić tempo odświeżania,to wtedy bedziesz miał 100 fps (tylko nie przekraczaj 100hz,bo możesz uszkodzić monitor :P)