FPS w Grach

Witam mam problem wczoraj kupiłem komputer:

Karta Graficzna : Nvidia Gtx 970

Procesor: Intel core i5 4460

Pamięć RAM: 8 GB

Mam problem bo w grach Battlefield 3 Dead Island Riptide powinno wszystko śmigać na wysokich/ultra ale jak ustawiam najwyrzsze to trochę mi muli mam tylko 30 fps nwm co mam robić mozę to być wina monitora ? monitor LG sprzed 6 lat Bardzo proszę  o odp

Monitor nie ma nic do tego.

Dead Island Riptide chyba ma jakieś problemy z płynnością przy rozdzielczości fullHD (silnik graficzny i wymagania te same co w poprzedniej części, a pierwsza część gry działa idealnie), więc jeżeli taką rozdzielczość ma Twój monitor, to tutaj może być problem. Spróbuj użyć dodatku Dead Island: Riptide Helper.

Najnowsze sterowniki do karty graficznej są zainstalowane?

tak wszystkie sterowniki zainstalowane a o czemu bf3 na wysokich mi muli ?

Jakie temperatury podzespołów? Monitor to na pewno nie. Sprawdź programem temperaturę, może procesor się grzeje z powodu pasty lub montażu chłodzenia. Dysk nowy? Może ma bad sektory i pada. Miałem takie objawy z powodu dysku.

wszystko nowe zaraz sprawdzę temp

Kwestia temperatur pod obciążeniem. Przy zaangażowaniu procesora na poziomie 1% pomiar niewiele mówi o wydajności chłodzenia.

Spróbuj wyłączyć synchronizację pionową w grze i zaobserwuj przez np. menadżer zadań czy w bardziej profesjonalny sposób przez monitor zasobów (ma możliwość raportowania w tle) obciążenie procesora w czasie grania i karty graficznej (możesz wykorzystać GPU-Z-również ma możliwość zapisu do logu). Zobaczysz czy sprzęt działa na pełnej wydajności czy coś go dławi. Możesz też spróbować wgrać najnowszy BIOS do płyty głównej i oczywiście zaktualizować gry oraz directX 9 http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

Jeżeli ma tak duże spadki przy takim sprzęcie to niemożliwe jest że to wina temperatur… fpsy spadłyby mu do 40-45 a nie poniżej 30. prędzej wyłączyłby się cały system z przegrzania…

Dobra czyli ktos mi powie czemu przy takim sprzęcie mam tak malo fps ?